Pchli Targ, gry parkowe i dzielnicowe dożynki

Ostatni weekend września zapowiada się bardzo atrakcyjnie w dzielnicy Piecki-Migowo, zwanej też przez mieszkańców Moreną. Radni dzielnicy przygotowali wydarzenia, które przypadną do gustu zarówno miłośnikom aktywnego wypoczynku, jak i tym, którzy lubią spotkać się z sąsiadami na zakupach, porozmawiać, i przy okazji kupić coś w dobrej cenie.
( 24.09.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Pchle Targi cieszą się dużym zainteresowaniem w wielu gdańskich dzielnicach, także w Pieckach-Migowie
Pchle Targi cieszą się dużym zainteresowaniem w wielu gdańskich dzielnicach, także w Pieckach-Migowie
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Pchli Targ i dzielnicowe dożynki

W najbliższą niedzielę, 25 września, zajrzyjcie na zielony teren u zbiegu ulic Powstania Listopadowego i Bulońskiej. Tego dnia zaplanowano cykliczną imprezę, jaką jest Pchli Targ. Cieszy się on sporym zainteresowaniem okolicznych mieszkańców, dlatego organizowany jest od dłuższego czasu raz w miesiącu. Można tu zaopatrzyć się zarówno w ciuchy, jak i książki, a także inne cuda kryjące się na co dzień w sąsiedzkich garażach bądź piwnicach. To także okazja, by po prostu spotkać się na miejscu z sąsiadami i porozmawiać.

Pchli Targ zaplanowano w godz. 11 - 15. W tym czasie na miejscu powinni pojawić się zarówno sprzedający jak i kupujący.

W tym samym czasie i miejscu radni zapraszają na dzielnicowe dożynki. - Zapraszamy naszych dzielnicowych działkowiczów do wystawienia się ze swoimi darami ziemi - zachęcają.

A tych na pewno nie brakuje. Dziesiątki ogrodów działkowych znajdują się bowiem m.in. przy ul. Myśliwskiej.

Na miejsce przyjdźcie całymi rodzinami. Z myślą o najmłodszych, o godz. 12, zaplanowano przedstawienie dla dzieci Teatru Barnaby pt. "Piecuch".

Zaproszenie na jubileusz 15-lecia Fundacji Wspólnota Gdańska

W niedzielę także gry parkowe

To propozycja dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Będą to gry na orientację, a ich uczestnicy będą mieli za zadanie odszukać zaznaczona na mapach punkty. Do wyboru będą cztery różne trasy. W tej zabawie nie ma ograniczeń wiekowych, udział może wziąć każdy, kto będzie miał ochotę. Dodatkowo, mieszkańcy, którzy zarejestrują się do 23 września, do godz. 19, będą zwolnieni z opłat startowych. Gry parkowe rozpoczną się na polanie przy ul. Bulońskiej, naprzeciwko budynku przy ul. Powstania Listopadowego 3.

Zgłoszenia chętnych pod adresem: www.parkowebno.pl.

1
Mat. Rada Dzielnicy Piecki-Migowo