PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Animacja TOFU Studio poświęcona historii „Sądu Ostatecznego” Hansa Memlinga nagrodzona!

Animacja TOFU Studio poświęcona historii „Sądu Ostatecznego” Hansa Memlinga nagrodzona!
Animacja poświęcona historii „Sądu Ostatecznego” Hansa Memlinga, przygotowana przez TOFU Studio na zlecenie Muzeum Narodowego w Gdańsku, została nagrodzona przez prestiżowy magazyn branżowy Communication Arts. Polska animację doceniono w kategorii „Motion”, obok prac przygotowanych m.in. dla platformy Netflix oraz kanału HBO.
Animacja o burzliwych losach tryptyku „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga, opowiada o najsłynniejszym dziele ze zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku
Animacja o burzliwych losach tryptyku „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga, opowiada o najsłynniejszym dziele ze zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku
mat. TOFU Studio

 

 

Gdańskie TOFU Studio, które kilka lat temu rozpoczęło współpracę z Muzeum Narodowym w Gdańsku przy promocji instytucji w kraju i na świecie, za swoje artystyczne wariacje wokół „Sądu Ostatecznego” Hansa Memlinga było już wielokrotnie nagradzane za granicą. Za „Złotą Kampanię”, w ramach której na serii plakatów pojawiał się motyw złotej kuli z tryptyku niderlandzkiego malarza, na tle charakterystycznych i widowiskowych miejskich przestrzeni, studio projektowe otrzymało m.in. dwie nagrody w 48. edycji konkursu Creativity International Awards czy nagrodę w międzynarodowym konkursie im. Josepha Bindera w Wiedniu.

Triumfy na świecie święci także przygotowana przez gdańskie studio na zlecenie Muzeum Narodowego w Gdańsku animacja poświęcona historii „Sądu Ostatecznego”, Właśnie trafiła do ścisłego grona tegorocznych laureatów 61. edycji konkursu poświęconego projektowaniu graficznemu, organizowanego przez amerykański magazyn „Communication Arts” - cenionego czasopisma branżowego, istotnego dla osób zajmujących się profesjonalnie komunikacją wizualną.

Praca gdańskiego studia trafiła do grona dziesięciu innych nagrodzonych projektów w kategorii „Motion”, wśród których znalazła się również czołówka serialu „Watchmen” przygotowana dla kanału HBO, czołówka serialu „The Morning Show” przygotowana dla Apple TV, czy czołówka serialu „the Politician” przygotowana dla platformy Netflix. Polska opowieść o najsłynniejszym dziele Muzeum Narodowego w Gdańsku znalazła się ponadto na konkursowej shortliście w kategorii „Public Service”.

Międzynarodowe Jury konkursu projektowego wybrało i nagrodziło jedynie sto dwadzieścia sześć projektów, spośród niecałych 3 tysięcy (2947) prac zgłoszonych w tegorocznej edycji.

Nagrodzona przez jurorów animacja z Gdańska przybliża burzliwą historię „Sądu Ostatecznego” Hansa Memlinga od jego powstania w Brugii i pamiętnego rejsu do Włoch, po czasy współczesne. Autorką ilustracji jest Paulina Kozicka z TOFU Studio, a muzykę skomponował Stefan Wesołowski. Za produkcję całościowo odpowiada TOFU studio.

Animacja dostępna jest w dwóch wersjach językowych: polskiej, w której narratorką jest Małgorzata Brajner, aktorka Teatru Wybrzeże, oraz w angielskiej, gdzie głosu użyczył anglista Piotr Łuba.

Jest to już druga nagroda przyznana tej pracy przez Magazyn „Communiction Arts” w tym roku. Wcześniej doceniono walory ilustracyjne projektu, nagradzając animację w kategorii „najlepsza ilustracja”.

Wybrane i nagrodzone prace zostaną zaprezentowane we wrześniu na łamach magazynu „Communication Arts”, zarówno w wersji drukowanej, jak i cyfrowej. Dodatkowo ponad 25 tysięcy egzemplarzy tego magazynu będzie dystrybuowanych bezpośrednio do subskrybentów, poprzez sprzedaż pojedynczych egzemplarzy w sklepach ze sztuką, księgarniach stacjonarnych, na Amazon.com lub bezpośrednio ze strony Commarts.com.

 

Zobacz nagradzaną animację:

 

„Communication Arts” to profesjonalne czasopismo dla projektantów, dyrektorów artystycznych, ilustratorów, fotografów i wszystkich osób zajmujących się profesjonalnie komunikacją wizualną. Dzięki artykułom i corocznym konkursom, „CA” promuje najwyższe profesjonalne standardy projektowania. Od ponad 61 lat na swoich łamach prezentuje projekty najlepsze z najlepszych - zarówno weteranów branży, jak i gwiazdy jutra, w projektowaniu, reklamie, fotografii, ilustracjach, rozwiązaniach interaktywnych oraz typografii.

 

 

Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze