• Start
  • Wiadomości
  • Koniec prac na skrzyżowaniu al. Pawła Adamowicza z ul. Jabłoniową. Od poniedziałku jedziemy normalnie

Koniec prac na skrzyżowaniu al. Pawła Adamowicza z ul. Jabłoniową. Od poniedziałku jedziemy normalnie

Od poniedziałku, 31 sierpnia, bez utrudnień przejedziemy skrzyżowaniem al. Pawła Adamowicza z ul. Jabłoniową. Skrzyżowanie jest ostatnim drogowym elementem inwestycji związanej z budową linii tramwajowej zwanej roboczo jako Nowa Bulońska Północna.
30.08.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Skrzyżowanie al. Pawła Adamowicza z ul. Jabłoniową
Skrzyżowanie al. Pawła Adamowicza z ul. Jabłoniową
fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

Nowe skrzyżowanie al. Pawła Adamowicza z ul. Jabłoniową ma formę skanalizowaną, z dwujezdniowym układem drogowym sterowanym za pomocą sygnalizacji. W ramach prac wykonany został również fragment ul. Nowej Jabłoniowej z obustronną ścieżką rowerową oraz chodnikami dla pieszych. Przebudowany odcinek włącza się w istniejący (jednojezdniowy) odcinek ul. Jabłoniowej na wysokości ul. Węgrzyna. 

MAPA Z UKŁADEM DROGOWYM

Jabłoniowa 31.08

 

Budowa al. Pawła Adamowicza (roboczo zwanej Nowa Bulońska Północna) jest częścią opracowanego przez władze miasta Strategicznego Programu Rozwojowego dzielnicy Południe na lata 2014-2020. Zadanie realizowane jest w ramach Gdańskiego Programu Komunikacji Miejskiej – GPKM etap IVa.

Tramwaje w al. Pawła Adamowicza. Mieszkańcy podróżują nową trasą tramwajową

Al. Pawła Adamowicza w Gdańsku. Historia inwestycji w 90 sekundach

 

Wykonawcą prac jest konsorcjum firm, którego liderem jest firma NDI S.A. z Sopotu. Realizacja Al. Pawła Adamowicza to koszt 243 mln zł.

Do zakończenia inwestycji pozostał jeszcze montaż windy na przystanku Lawendowe Wzgórze, który z uwagi na długie oczekiwanie planowany jest na listopad.

Inwestycja dofinansowana jest z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Zadanie to otrzymało dofinansowanie z Unii Europejskiej w kwocie około 58,5 mln zł.

 

TV

Najstarsze muzeum na Westerplatte świętuje 50-lecie powołania