PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Aktywny weekend w gdańskich dzielnicach. Sprawdź, gdzie warto być!

Aktywny weekend w gdańskich dzielnicach. Sprawdź, gdzie warto być!
Start w zawodach kajakowych albo rodzinnie gry parkowe na orientację. Jest jeszcze piknik z kulturą ludową i wiele innych atrakcji. W najbliższą sobotę i niedzielę, 21-22 września gdańskie dzielnice przygotowały sporo atrakcji dla swoich mieszkańców. A skoro pogoda zapowiada się słoneczna, warto skorzystać! Przedstawiamy kilka propozycji na aktywny weekend!
Piknik kajakowy to nie jedyna atrakcja na gdańskich dzielnicach w ten weekend.
Piknik kajakowy to nie jedyna atrakcja na gdańskich dzielnicach w ten weekend.
Rada Dzielnicy Ujeścisko


Z kajakiem w tle na Ujeścisku – Łostowicach

Rada Dzielnicy Ujeścisko- Łostowice zaprasza w niedzielę, 22 wrześniana piknik kajakowy. To już III Otwarte Mistrzostwa Wyścigów Australijskich w Kajakarstwie Turystycznym w tej części miasta. Rywalizacja odbędzie się na zbiorniku retencyjnym przy Szkole Podstawowej nr 86 na ul. Wielkopolskiej 20. Pięć łodzi dwuosobowych ściga się na obwodzie czworokąta od długości około 300 metrów, oznaczonego czterema bojami nawrotowymi.

Zapisy dwuosobowych drużyn ruszają w samo południe, a godzinę później, o 13:00 zawody., W ramach zawodów odbędzie klasyfikacja chłopców i dziewcząt (K-2 Dziewczyny rocznik 2007 i młodsi – 2 okrążenia; K-2 Chłopcy rocznik 2007 i młodsi- 2 okrążenia; K-2 Dziewczyny rocznik 2003 i młodsi- 3 okrążenia; K-2 Chłopcy rocznik 2003 i młodsi- 3 okrążenia), a także klasyfikacja rodzinna (jedna osoba rocznik 2001 i starsza, druga 2006 i młodsza np. tata z córką, mama z synem, dziadek z wnuczkiem, starszy brat z młodszą siostrą itp.).Wydarzenie na Facebooku – Piknik kajakowy

Park Oruński i zaułki Dolnego Miasta, czyli rodzinne wędrówki

Jeszcze tylko do piątku, 20 września można zgłaszać udział w Rodzinnych Grach Parkowych na Orientację. Gwarantuje to niższą opłatę. Wydarzenie odbędzie się 22 września (niedziela) w Parku Oruńskim. Baza zawodów zlokalizowana będzie na placu za parkingiem przy ul. Dywizji Wołyńskiej 1, za skrzyżowaniem ul. Platynowej z ulicami Dywizji Wołyńskiej i Krzemowej. Trasy będą zróżnicowane dzięki czemu na pewno nikt nie będzie się nudził.

Warto dodać, że dzięki wsparciu imprezy przez Radę Dzielnicy Orunia Górna - Gdańsk Południe, mieszkańcy tej części miasta są zwolnieni z opłat pod warunkiem zgłoszenia udziału do piątku do godz. 20:00. Start uczestników w godz. 10:00 – 13:00. Wydarzenie na Facebooku Rodzinne gry parkowe na orientację. Więcej informacji: www.parkoweBnO.pl.

Tymczasem Gdański Ośrodek Sportu zaprasza także w niedzielę, 22 września na cykl bezpłatnych, rodzinnych wędrówek. To cykliczne wydarzenie, które odbywa się w niedziele wolne od handlu, w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku”. Czternasta już wędrówka będzie trochę inna od wcześniejszych. Tym razem uczestnicy zamiast do lasu, zagłębią w pełnych historii i tajemnic ulicach Dolnego Miasta Gdańska. Wędrówka realizowana jest w ramach akcji Living Street, Projektu Cities.Multimodal, współfinansowanego ze środków programu Interreg Region Morza Bałtyckiego.

MAM – Miejsce Aktywności Mieszkańców na Lipcach

Także w niedzielę, 22 września swoją działalność zainauguruje klub sąsiedzki w gdańskich Lipcach. W programie wspólna zabawa, grill, konkursy. Wydarzenie rozpocznie się o 11 w Ośrodku Sportów Konnych przy ul. Trakt św. Wojciecha 292. Rada dzielnicy dzięki uruchomionej wkrótce placówce ma nadzieję na wspólne działanie mieszkańców. W ramach klubu planują prowadzić różne zajęcia: zabawy dla dzieci, zajęcia dla rodziców czy seniorów, pikniki rodzinne, a także zebrania w sprawach takich jak Budżet Obywatelski czy dotyczące postulatów oraz zgłoszeń do Radnych Dzielnicy. Wydarzenie na Facebooku.

Ojcowska zaprasza Siedlce na…

piknik integracyjny w kulturą ludową w tle w sobotnie popołudnie. W pikniku weźmie udział m.in. Kapela Niwińskich, która zaprezentuje bogaty program z warsztatami tanecznymi dla dzieci, a także potańcówkę integracyjną. Dzieci w wieku do lat 7 wezmą udział w zajęciach muzyczno-tanecznych bazujących na dawnych grach i zabawach z mazowieckich wsi. W planie również warsztaty origami poprowadzone przez młodą mieszkankę ulicy Ojcowskiej.

Wydarzenie odbywa się w ramach programu Otwarty IKM na Siedlcach, a realizowane są ze środków Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne oraz przy wsparciu Instytutu Kultury Miejskiej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, szczegółowy program znajduje się na: http://otwarty.ikm.gda.pl/.

 

oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze
oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze