„Instagramowa rodzina” - życie influencerki od kulis

Instytut Kultury Miejskiej w środę, 29 marca, zaprasza na pokaz filmu „Instagramowa rodzina”. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Między nami”, i będzie pretekstem do rozmowy o fenomenie influencerstwa. Pochylą się nad nim Dorota Dot Okulicz - psycholożka, podcasterka i coach mindfullness, i Maria Pyrek - pedagożka teatru, edukatorka, aktywistka działająca na rzecz podnoszenia dobrostanu młodych. Wstęp wolny.
29.03.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na tylnym siedzeniu auta młoda dziewczyna z telefonem, obok mężczyzna robi im telefonem zdjęcie
Film „Instagramowa rodzina” („Girl Gang”) to historia nastoletniej influencerki Leonie i jej rodziców-menadżerów
mat. prasowe

„Atlas wysp odległych”. Nowa premiera Miniatury to zaproszenie do niesamowitego świata wyobraźni. RECENZJA

Bohaterka filmu „Instagramowa rodzina” („Girl Gang”), czternastoletnia Leonie, jest influencerką, mieszkającą z rodzicami pod Berlinem. Ma ponad milion fanów, a korporacje nieustannie wysyłają jej produkty do reklamowania na Instagramie. Matka z ojcem szybko zdają sobie sprawę z finansowego potencjału córki i zostają jej menadżerami. Chcą, aby miała lepsze życie niż oni - we wschodnim Berlinie, przed upadkiem muru. 

Reżyserka filmu Susanne Regina Meures przez cztery lata obserwuje sukces komercyjny nastolatki oraz próbujących nadążyć za nim rodziców, którzy oddają się całkowicie karierze Leo. Pokazuje życie dziewczyny złożone z reklamowanych postów, negocjacji z markami produktów, presji fanów oraz hejterów, które zamienia się w wypełnione nieustającą presją więzienie.

Pokaz filmu odbędzie się w środę, 29 marca, o godzinie 18:00, w Instytucie Kultury Miejskiej (ul. Długi Targ 39/40), w ramach cyklu filmowego „Między nami”.

młoda dziewczyna pozuje do telefonu na statywie
Nastolatka odniosła sukces komercyjny. Ale czy jest szczęśliwa?
mat. prasowe

Projekcji towarzyszyć będzie dyskusja, w której udział wezmą Dorota Dot Okulicz - psycholożka, podcasterka i coach mindfullness, oraz Maria Pyrek - pedagożka teatru, edukatorka, aktywistka działająca na rzecz podnoszenia dobrostanu młodych ludzi.

- Porozmawiamy o wpływie, jaki media społecznościowe mają na nasze funkcjonowanie. Na pierwszy rzut oka dają nieskończone i niezwykłe możliwości - przestrzeń do dzielenia się swoim życiem, pochłanianie doświadczeń i wejścia do domów innych ludzi. Coraz większa jest jednak świadomość negatywnych konsekwencji nadmiernego zaangażowania w media społecznościowe, wśród których znajdują się m.in. zaburzenia koncentracji czy stany depresyjne - zapraszają organizatorzy.

Scena Magazyn - nowe ciekawe miejsce na kulturalnej mapie miasta

kilkanaście młodych dziewczynek w euforii
Pokaz filmu będzie pretekstem do rozmowy o młodej i niezwykle wpływowej grupie internetowych twórców pokazujących wszystkim zainteresowanym swoje życie prywatne, przyzwyczajenia i kupowane produkty
mat. prasowe

O rozmówczyniach:

Dorota Dot Okulicz - psycholożka, psychoterapeutka w trakcie szkolenia, eventowiec, marketingowiec, podcasterka, mindfulness coach. Artystyczna dusza twardo stąpającą po ziemi. Soul always in motion. Po godzinach: organizuje autorski event Myśli Gonitwa, działa w fundacji Można Zwariować, tworzy podcast „FLOW your mind!” i śpiewa. Medytuje, pisze, ćwiczy jogę. Uwielbia teatr (od strony widzki i twórczyni), jazdę samochodem, bycie w ruchu i kontakcie z ludźmi, dzianie się.

Maria Pyrek - edukatorka, pedagożka teatru, aktywistka działająca na rzecz podnoszenia dobrostanu młodych ludzi. Prezeska Fundacji Fala Nowej Kultury oraz współautorka pierwszej w Polsce ciałopozytywnej w Polsce kampanii dla młodzieży „Spójrz na siebie”. Słucha nastolatków a następnie buduje projekty, które umożliwiają im na artystyczną ekspresję, ale także (a może przede wszystkim) wzmacniają ich pewność siebie. 

Wstęp wolny.

Oprac. AO

TV

Po Wielkanocy zacznie jeździć autobus na wodór