• Start
  • Wiadomości
  • Zwyciężczyni licytacji WOŚP odebrała bilety na koncert Dawida Podsiadło

Zwyciężczyni licytacji WOŚP odebrała bilety na koncert Dawida Podsiadło

Pani Izabela Walczak i jej narzeczony, pan Dominik, za dwa bilety na jeden z gdańskich koncertów Dawida Podsiadło zapłacili 7,1 tys. zł, zwyciężając w licytacji na rzecz WOŚP. Na dwa dni przed wydarzeniem, 29 maja, pani Izabela odebrała wejściówki z rąk prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz.
29.05.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu są dwie kobiety, obie uśmiechnięte, trzymające torby z napisem GDAŃSK  i pokazujące kciuki do góry. W tle znajduje się kolorowy obraz przedstawiający panoramę miasta z portem i budynkami.
Izabela Walczak i Aleksandra Dulkiewicz prezydent Gdańska
Fot. Klaudia Czaja/UMG

Dwa koncerty Dawida Podsiadło w Gdańsku. Komunikacja miejska i organizacja ruchu

Koncert Dawida Podsiadło w loży prezydenckiej stadionu

Dwa miejsca w loży prezydenckiej Stadionu Polsat Plus Arena na najbardziej wyczekiwanym koncercie roku w Gdańsku - na koncercie Dawida Podsiadło - czego chcieć więcej, zważywszy, że w sprzedaży biletów ani śladu?

Walka o te VIPowskie bilety rozegrała się w styczniu br., podczas jednej z gdańskich licytacji na rzecz 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na portalu Allegro. Uczestniczyło w niej 28 internautów. Zwyciężyli Izabela Walczak i jej narzeczony - pan Dominik, z kwotą 7,1 tys. zł.

Jerzy Owsiak Honorowym Obywatelem Gdańska: "Jeśli będziemy się wspierać, pokonamy każdy problem"

Z wdzięczności dla WOŚP

Dlaczego uczestniczyli akurat w tej aukcji?

- Historia jest prosta. Mój narzeczony, Dominik, inicjator całej tej akcji, jest ojcem 14-letniego chłopca, który urodził się jako siedmiomiesięczny wcześniak, ważył zaledwie jeden kilogram. Pierwsze miesiące życia spędził w inkubatorach, wspierany wszelkimi sprzętami dla wcześniaków. Wszystkie oklejone były znakiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - odpowiadała pani Izabela, odbierając bilety z rąk prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. -  Dominik czuje więc potrzebę i chęć, żeby szczególnie angażować się we wspieranie WOŚP. W taki sposób spłaca swój “dług”, a przy okazji wybieramy takie rzeczy, które nas interesują. Jesteśmy fanami koncertów, a zwłaszcza festiwali.

- Dziękuję za Waszą hojność na rzecz Orkiestry - powiedziała prezydent, wręczając pani Izabeli bilety i zestaw gdańskich bluz ze stoczniowymi żurawiami (różową dla niej, niebieską - dla niego). 

- Od dwóch miesięcy słuchamy płyt Dawida Podsiadło, szykując się do koncertu - podkreśliła pani Izabela, z urodzenia Gdynianka, która z czasem zamieszkała w Gdańsku, a ostatnio - w Kolbudach: - Może właśnie dlatego nasza ulubiona piosenka Dawida to “Małomiasteczkowy” - żartowała fanka festiwali.

Gdańskie licytacje WOŚP

Gdańskie licytacje na rzecz WOŚP mają już wieloletnią tradycję. Największe aukcyjne hity tegorocznego finału to:

Podczas 32. finału WOŚP w Gdańsku zebrano w sumie 2 004 210,76 zł - o ponad 750 000 złotych więcej niż rok wcześniej. W 2024 roku Orkiestra grała pod hasłem “Płuca po pandemii”.

WOŚP. Już oficjalnie: w Gdańsku zebrano rekordowe ponad 2 miliony złotych

TV

Huczne obchody 50-lecia Zaspy