• Start
 • Wiadomości
 • Koncerty Dawida Podsiadło. Komunikacja miejska i organizacja ruchu

Dwa koncerty Dawida Podsiadło w Gdańsku. Komunikacja miejska i organizacja ruchu

Dawid Podsiadło wystąpi w Gdańsku dwukrotnie: w sobotę i niedzielę (1 i 2 czerwca), na Polsat Plus Arena Gdańsk. Z tej okazji zostaną uruchomione dodatkowe kursy na liniach tramwajowych i autobusowych oraz specjalne pociągi z Dworca Głównego na Stadion.
28.05.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu znajduje się młody mężczyzna z krótkimi, brązowymi włosami i wąsem, ubrany w niebieską jeansową koszulę oraz czarną koszulkę. Tło jest kolorowe, złożone z różnych odcieni zieleni, żółci i niebieskiego, co sugeruje, że fotografia mogła zostać wykonana na tle muralu lub artystycznej ściany.
Dawid Podsiadło dwukrotnie zapełni fanami Stadion Polsat Plus Arena w Gdańsku: 1 i 2 czerwca 2024 r.
Fot. Mateusz Ochocki/KFP

Dawid Podsiadło. Bilety wyprzedane! Będzie dodatkowy koncert na Polsat Plus Arena Gdańsk!

Jak dojechać na koncert Dawida Podsiadło w Gdańsku?

Na al. Macieja Płażyńskiego oraz ul. Marynarki Polskiej, ze względu na zwiększone natężenie samochodów, mogą występować duże spowolnienia ruchu. Osobom jadącym do Nowego Portu, Letnicy oraz chcącym skorzystać z tunelu w dniach 1-2 czerwca, od godziny 15 rekomendujemy wybrać alternatywną trasę.

Zmiany w organizacji ruchu

 • ul. Pokoleń Lechii Gdańsk - zamknięcie od 31.05 od godziny 20.00 do 3.06 do godziny 6.00
 • ul. Uczniowska, na odcinku pomiędzy ul. Starowiejską, a ul. Suchą, w dniach 1-2 czerwca od godziny 13.00 będzie zamknięta 
 • 1 i 2 czerwca, od godziny 13.00 wjazd na ul. Żaglową od ul. Marynarki Polskiej będzie możliwy tylko dla posiadaczy biletów na Parking P4
 • 1 i 2 czerwca, od godziny 17.00 zjazd z Al. Macieja Płażyńskiego do ul. Pokoleń Lechii Gdańsk będzie możliwy tylko dla posiadaczy biletu na Parking P1
 • W dniach 1-2 czerwca od godz. 17.00 do końca dnia wyłączone z obsługi będą pary przystanków: Żaglowa – AmberExpo oraz Mostostal

Ze względu na natężenie ruchu samochodów zmiany na drogach dookoła stadionu mogą być wdrażane dynamicznie .

Na zdjęciu znajduje się stadion Polsat Plus Arena Gdańsk, o owalnym kształcie, z jasno podświetloną nazwą na elewacji. Otoczony jest miejską panoramą z rozproszonymi światłami w tle, co sugeruje, że zdjęcie zostało zrobione o zmierzchu.
W dniach koncertu Dawida Podsiadło zaplanowano różne opcje dojazdu komunikacją miejską na Stadion Polsat Plus Arena Gdańsk
Fot. Piotr Wittman/www.gdansk.pl

Dojazd komunikacją na koncert Dawida Podsiadło

 • Tramwaje

Uruchomione zostaną specjalne kursy linii 7 na skróconej trasie: Śródmieście SKM - Nowy Port Zajezdnia. W dniach 1-2 czerwca, w godz. 18.50 – 20.30 tramwaje linii 7 oraz 10 będą odjeżdżać z Dworca Głównego co 5 minut.

 • Autobusy

W dniach 1-2 czerwca uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii 158 na skróconej trasie Wrzeszcz PKP – Polsat Plus Arena. W godz. 18.00 – 18.30 autobusy będą odjeżdżać co 10 minut, w godz. 18.30 – 21.00 co 5 minut.

 • Parkingi

Lokalizacja parkingów:

 • P4 (strefa pomiędzy Stadionem Polsat Plus Arena Gdańsk a AmberExpo)
 • P8 (ul. Wiślna 6,lokalizacja w linku)

Po dojeździe na ulicę Żaglową lub Wiślną obsługa parkingów będzie wskazywała miejsce postojowe pojazdu.

Koncert 1 czerwca:

 • Zakup biletów na parkingi, pierwszy dzień koncertowy - w linku
 • Zakup biletów na park&ride, pierwszy dzień koncertowy - w linku

Koncert 2 czerwca:

 • Zakup biletów na parkingi, drugi dzień koncertowy - w linku
 • Zakup biletów na park&ride, drugi dzień koncertowy - w linku

Kolej specjalna na stadion

W dniach 1-2 czerwca bilet na kolej specjalną jest ważny na przejazd w obie strony (każdy dzień oddzielnie). Trasa z Gdańska Głównego na Stadion zajmuje tylko 6 minut. WAŻNE: Sprzedaż biletów na kolej jest prowadzona wyłącznie w formie online.

 

Gdańsk Główny (odjazd)

18.44

19:04

19.24

19.44

19.54

20:04

20.14

20.24

Gdańsk Stadion-Expo (przyjazd)

18.50

19:10

19.30

19.50

20.00

20:10

20.20

20.30

 

Powrót z koncertów

 • Tramwaje

Po zakończeniu koncertów w dniach 1 - 2 czerwca przystanki Żaglowa-AmberExpo oraz Mostostal (z przyczyn bezpieczeństwa) nie będą obsługiwane.

Z przystanku Polsat Plus Arena Gdańsk uruchomione zostaną skrócone kursy linii 7, tylko do Dworca Głównego przez ul. Jana z Kolna. W zależności od sytuacji i potrzeb tramwaje mogą pojechać dalej, jako:

 • linia 7 na trasie: Śródmieście SKM – Chełm – Łostowice Świętokrzyska,
 • linia 12 na trasie: Hucisko – Siedlce – Migowo – Ujeścisko.

 

Autobusy

W dniach 1-2 czerwca uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii 148 oraz 158 z ul. Uczniowskiej, przystanek początkowy znajdować się będzie na wysokości bramy 11 stadionu na ul. Uczniowskiej. Autobusy linii 148 pojadą trasą: Uczniowska – Rondo Mazowieckiego – al. Płażyńskiego – Czarny Dwór – Obrońców Wybrzeża – Chłopska – Pomorska – Subisława – Żabianka SKM.

Autobusy linii 158 trasą: Uczniowska – Rondo Mazowieckiego – al. Płażyńskiego – Czarny Dwór – al. Jana Pawła II – Hynka – al. Żołnierzy Wyklętych - (zawracanie na skrzyżowaniu z al. Grunwaldzką z obsługą przystanku Galeria Bałtycka 05) – Dmowskiego – Wrzeszcz PKP.

Na ww. trasach obowiązywać będzie obsługa wszystkich przystanków oprócz Rondo Mazowieckiego 02.

Uruchomione zostaną dodatkowe kursy (bez oznaczenia liniowego) tylko do Dworca Głównego PKP. Autobusy zostaną podstawione na prawy pas ul. Marynarki Polskiej przed skrzyżowaniem z ul. Narwicką. W drodze na dworzec nie będą zatrzymywać się na żadnych przystankach.

W związku z pokoncertową organizacją ruchu autobusy linii nocnej N6 w kursach o godz. 23.11 i 00.13 z Żabianki SKM pojadą objazdem, od przystanku Marynarki Polskiej 04 do przystanku Stocznia Północna 04 ulicami: Wyzwolenia, Krasickiego, Gdańską, al. Płażyńskiego, al. Hallera, Kliniczną i Marynarki Polskiej. Na trasie objazdu nie będą obowiązywać żadne przystanki.

W zależności od frekwencji z Dworca Głównego uruchomione mogą zostać dodatkowe kursy na liniach nocnych w kierunkach: Stogi, Orunia, Jasień, Łostowice.

Kolej specjalna po koncercie

Do przejazdu koleją po koncercie uprawnione będą tylko osoby posiadające bilet obowiązujący w dwie strony. Ostatni kolejka odjedzie o godzinie  00.56.

SKM GDAŃSK GŁÓWNY – GDYNIA CISOWA

Zwiększona częstotliwość po godzinie 23.00. Obowiązuje taryfa przewoźnika.

 

TV

XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA