• Start
  • Wiadomości
  • WOŚP. W Gdańsku zebrano rekordowe ponad 2 miliony złotych

WOŚP. Już oficjalnie: w Gdańsku zebrano rekordowe ponad 2 miliony złotych

Mieszkańcy Gdańska ponownie udowodnili, że potrafią wspólnymi siłami dokonać czegoś niesamowitego. Podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zebrali ponad 2 miliony złotych, bijąc tym samym rekord. Dokładna suma zebranych środków wyniosła 2 004 210,76 zł. Przypomnijmy, że podczas ubiegłorocznego finału w Gdańsku zebraliśmy 1 250 000zł. To różnica ponad 750 000 złotych!
21.03.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
zdjęcie zbiorowe, kilkudziesięciu wolontariuszy w czerwonych koszulkach pozuje do zdjęcia wewnątrz budynku
Gdańsk to miasto hojności i solidarności, które od lat udowadnia, że ma wielkie serce - także podczas corocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Nz. wolontariusze 32. edycji WOŚP, podczas której udało się zebrać rekordowe środki
mat. Regionalnego Centrum Wolontariatu

Jerzy Owsiak Honorowym Obywatelem Gdańska: „Jeśli będziemy się wspierać, pokonamy każdy problem”

- Osiągnięcie ponad 2 milionów złotych podczas jednego finału WOŚP jest nie tylko powodem do radości, ale również inspiracją do dalszych działań na rzecz lokalnej społeczności. Gdańsk dzieli się dobrem, pokazując, że wspólne działanie ma ogromną siłę i potrafi przynieść konkretne rezultaty – mówi Anna Jastrzębska, wiceprezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku funkcjonowało 8 sztabów WOŚP, w których działało łącznie blisko 1500 wolontariuszy. To oni nieustannie mobilizowali społeczność lokalną do wsparcia najbardziej potrzebujących. Rekordowy wynik to także zasługa setek darczyńców, którzy przekazali wyjątkowe przedmioty na aukcje allegro.

Aż 25 tysięcy złotych z aukcji gry w tenisa z prezydent Dulkiewicz. Gdańskie rekordy WOŚP

Prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku i szef największego gdańskiego sztabu WOŚP nr 6066, Dawid Jastrzębski, dodaje: - Ta rekordowa suma to efekt wspólnych działań. Dzięki zaangażowaniu i hojności mieszkańców Gdańska, darczyńców oraz wsparciu wolontariuszy udało się osiągnąć coś naprawdę wyjątkowego.

czarna grafika z napisem w gdańsku zebraliśmy 2 004 210,76 zł
mat. Regionalnego Centrum Wolontariatu

Zdrowe płuca po pandemii

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w niedzielę, 28 stycznia, pod hasłem „Tu wszystko gra OK!”. Dedykowany był zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. 

Fundacja WOŚP planuje kupić urządzenia dla diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne, diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry, diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy, rehabilitacji — sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc oraz torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.

Zobacz fotorelację z 32. Finału WOŚP w Gdańsku:

TV

To przedszkole jest wzorem