Zwycięstwo Energa Wybrzeże na zakończenie sezonu, ostatni mecz Mateusza Jachlewskiego

W sobotę, 18 maja, piłkarze ręczni Energa Wybrzeże Gdańsk w hali AWFiS pokonali wysoko Zepter KPR Legionowo 38:30. Sezon 2023/2024 zakończyli na 11. miejscu. Było to także pożegnanie Mateusza Jachlewskiego, który rozgrywał swój ostatni mecz w karierze.
18.05.2024
Łysy mężczyzna na parkiecie w stroju sportowym
Mateusz Jachlewski po raz ostatni w barwach Energa Wybrzeże, ale i po raz ostatni w meczu ligowym

Pożegnanie z legendą

Mateusz Jachlewski urodził się 27 grudnia 1984 roku w Gdyni. Za niewiele ponad pół roku skończy 40 lat. Grał w SMS Gdańsk, AZS AWFiS Gdańsk, potem przez kilkanaście lat w Vive Kielce, w końcu od 2020 roku znowu w Gdańsku - w Wybrzeżu, w którego barwach zakończył sportową karierę.

Popularny "Siwy" był skrzydłowym (pod koniec grywał także na rozegraniu), w 2004 roku zadebiutował w reprezentacji Polski prowadzonej przez Bogdana Wentę i Daniela Waszkiewicza. Z tą drużyną zdobył srebrny medal mistrzostw świata (2007). Jachlewski dwukrotnie uczestniczył w  igrzyskach olimpijskich (Pekin 2008 i Rio de Janeiro 2016), w barwach Vive Kielce zwyciężył w Lidze Mistrzów (2016), jedenaście razy był mistrzem Polski, tyle samo wywalczył Pucharów Polski.

Zawodnik wbiega na parkiet, po bokach szpalery z innych zawodników
Mateusz Jachlewski w bogatej karierze ma m.in. srebrny medal mistrzostw świata, dwukrotny udział w igrzyskach olimpijskich, 11 tytułów mistrza Polski z zespołem z Kielc. Decyzją Kapituły ORLEN Superligi otrzymał też SuperGladiatora

Ostatnie zwycięstwo

Mateusz Jachlewski w sobotę, 18 maja, w hali Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu rozgrywał swój ostatni mecz w karierze. Oczywiście w opasce kapitana. Zdobył trzy gole. Jego zespół - Energa Wybrzeże Gdańsk - wygrał, sezon zakończył na 11 miejscu. Sam zawodnik decyzją Kapituły ORLEN Superligi zawodnik Energi Wybrzeże Gdańsk otrzymał SuperGladiatora.

A sam mecz z Zepter KPR Legionowo? Pierwsza połowa bardzo wyrównana. 4:2, 5:6, po trafieniu Jakuba Powarzyńskiego 13:12. Na przerwę gdańszczanie schodzili przy prowadzeniu 16:15.

Po zmianie stron podopieczni trenera Patryka Rombla zagrali skuteczniej. W 40. minucie Energa Wybrzeże prowadziło 22:17. Gdańszczanie powiększali przewagę, ale po serii trzech goli, goście na jedenaście minut przed końcem zniwelowali straty (było 28:25). Trener Rombel poprosił o czas. Pomogło. Mecz zakończył się zwycięstwem 38:30.

Było to piąte zwycięstwo w fazie spadkowej (gdańszczanie wygrali wszystkie mecze). Sezon 2023/2024 zakończony na 11. pozycji.

Energa Wybrzeże - Zepter KPR Legionowo 38:30 (16:15)

Energa Wybrzeże: Bedoui, Poźniak - Milicević 9, Góralski 5, Pieczonka 5, Będzikowski 4, Tomczak 3, Jachlewski 3, Stępień 3, Peret 2, Niedzielenko 2, Domagała 1, Powarzyński 1 oraz Papina, Zmavc

Zepter KPR: Pieńkowski, Zacharski - Laskowski 6, Ciok 5, Lewandowski 5, Fąfara 5, Brinovec 3, Pawelec 1, Brzeziński 1, Wołowiec 1, Klapka 1, Maksymczuk 1, Bogudziński 1 oraz Tylutki, Kostro