• Start
  • Wiadomości
  • Zwierzęta z Promyka napisały listy do Mikołaja i zapraszają na “Wigilię braci mniejszych”

Zwierzęta z Promyka napisały listy do św. Mikołaja, przyjdź na “Wigilię braci mniejszych”

O czym marzą bezdomne zwierzęta? Głównie o własnym człowieku, ale także o kocach, zabawkach, czy smakołykach. Listy do Mikołaja ze świątecznymi życzeniami psów i kotów z gdańskiego schroniska Promyk zebrano na Facebooku. - Przyjdź na Wigilię braci mniejszych (w niedzielę, 18 grudnia) i spełnij marzenia czworonogów - zachęcają pracownicy i wolontariusze Promyka. Wstęp wolny, w programie Wigilii wiele świątecznych atrakcji.
( 13.12.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Psy i kot - mieszkańcy Schroniska dla bezdomnych zwierząt Promyk w Gdańsku w świątecznej sesji z wolontariuszami
Psy i kot - mieszkańcy Schroniska dla bezdomnych zwierząt Promyk w Gdańsku w świątecznej sesji z wolontariuszami
Fot. Aleksandra Szczeblewska

Wigilia braci mniejszych w Promyku

W niedzielę, 18 grudnia 2022 r. w godz. 11- 15 pracownicy i wolontariusze Schroniska dla bezdomnych zwierząt Promyk w Gdańsku zapraszają na świąteczne spotkanie ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi.

W programie duża dawka edukacji, zabawy oraz możliwość wsparcia psów i kotów, w tym także spełnienia świątecznych marzeń konkretnych zwierząt (więcej na ten temat - niżej).

Zaplanowano szereg atrakcji, m.in:

  • wspólne przygotowanie świątecznych ozdób i ubieranie choinki,
  • spacery z podopiecznymi Promyka, spotkanie ze św. Mikołajem,
  • konkursy,
  • loterie,
  • spotkania z opiekunami zwierząt.

Wydarzenie, w tym roku odbywa się pod hasłem: Przyjdź - bądźmy razem! Prezenty w postaci karmy suchej i mokrej dla psów i kotów czy zabawek, będą mile widziane, przy czym karma powinna być dobrej jakości, ponieważ większość czworonogów mieszkających w Promyku ma specjalne potrzeby żywieniowe.

- Zapraszamy wszystkich miłośników zwierząt oraz chętnych do poświątecznej adopcji potrzebujących domu psów i kotów. - mówi Grzegorz Zaleski inspektor ds. zwierząt ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk”.

Słoneczna niedziela w schronisku Promyk - w poszukiwaniu czworonożnych przyjaciół

Sesja zwierząt w świątecznej odsłonie

Wolontariuszki i wolontariusze, którzy świetnie znają czworonożnych podopiecznych Promyka, przygotowali kilkadziesiąt listów do Mikołaja, w których opisują potrzeby / świąteczne marzenia poszczególnych zwierząt. Listy można znaleźć na Fb Schroniska Promyk i Fb wolontariuszy schroniska. Wymarzone prezenty dla konkretnego psa, czy kota przynieść można na niedzielną Wigilię braci mniejszych.  

Każdy list opatrzony jest fotografią “autora” i wolontariusza w świątecznym stroju, klimatyczną sesję zdjęciową wykonała Aleksandra Szczeblewska.

Nie kupuj, adoptuj! W Schronisku Promyk na nowy dom czeka ponad 200 zwierząt

Oprócz swojego człowieka - piłeczkę i dużego misia

Zobaczcie część zdjęć i zwierzęcych marzeń ze świątecznej sesji.

Poza swoim Człowiekiem i domem, chciałbym dostać, ciepłe i grube kocyki, solidne duże posłanko oraz piłeczki, bo życie bez piłeczek nie ma sensu. Pozdrawiam, Scobi.

Scobi
Scobi
Fot. Aleksandra Szczeblewska

Dzisiaj Cziki prosi Mikołaja, o nowe zabawki: szarpak, piłki na sznurku, dużego misia. A na poprawę zdrowia olej z łososia dla psów.

Cziki
Cziki
Fot. Aleksandra Szczeblewska

Daisy nadal nieśmiało marzy o poznaniu tego czym jest dom. A Mikołaja chciałaby prosić o nową ładną i kolorową obrożę w rozmiarze L oraz o pluszaka do “dziamgania”, bo jest wielką fanką pluszaków. Chętnie przyjmie też karmę wspierającą kości i stawy czyli Mobility.

Daisy
Daisy
Fot. Aleksandra Szczeblewska

Nunok prosi św. Mikołaja o odnalezienie jego Domu, który zagubił lub o nowy dom, w którym będzie rozpieszczany. A z upominków chętnie przyjmie solidne legowisko, gruby puchaty koc i furę zabawek. Zdrowymi przysmakami również nie pogardzi 

Nunok
Nunok
Fot. Aleksandra Szczeblewska

Kocur Mnich prosi Świętego Mikołaja o dużo wysokomięsnego jedzonka i duże, cieplutkie, zakryte posłanko w typie domku oraz osobiste kolanka do wylegiwania się w zimne wieczory i głaski od ukochanego człowieka.

Mnich
Mnich
Fot. Aleksandra Szczeblewska

Kacztery od Świętego Mikołaja chciałby dostać rodzinę z domem i najlepiej z ogrodem. Chłopak jednak już wie, że na niektóre marzenia nawet Święty Mikołaj jest za krótki, więc ostatecznie wystarczy mu super gumowa piłeczka do ciumkania, jakieś dobre smaki i nowe szelki guardy w rozmiarze XL.

Kacztery
Kacztery
Fot. Aleksandra Szczeblewska

Kotka Syczka prosi Świętego Mikołaja oczywiście o kocie smaczki pod każdą postacią (figurę ma modelki, to może sobie pozwalać), prosi także o wspaniały, ciepły i kochający domek, w którym tych smaczków nigdy nie zabraknie!

Syczka
Syczka
Fot. Aleksandra Szczeblewska

Pirat bardzo chciałby dostać: prawdziwy ciepły dom i ręce do głaskania. No, ale nie pogardzi też dobrymi szczotkami typu pudlówka.

Pirat
Pirat
Fot. Aleksandra Szczeblewska

Duży Rex marzeń ma niewiele... Ciepły kącik i Osoba, co to oddać jej można ostatnie lata służby człowiekowi na tym świecie. Bo Rex to najlepszy przyjaciel, obrońca, stróż - za takiego przynajmniej się uważa.

Rex
Rex
Fot. Aleksandra Szczeblewska

Mona nie pogardziłaby jakimś ładnym szarpakiem i pomocą życzliwego elfa, który zechciałby poudostępniać informację o niej wśród przyjaciół owczarków niemieckich - bo może wśród nich znajdzie się ktoś, kto ją pokocha.

Mona
Mona
Fot. Aleksandra Szczeblewska

Fifi od Świętego Mikołaja chciałby dostać kochający dom, miłość, dwie piłki i trzy spacery dziennie.

Fifi
Fifi
Fot. Aleksandra Szczeblewska

Argos kocha człowieka i lubi spędzać z nim czas. Ponieważ ma w sobie cechy teriera, jest młody, potrzebuje dużo ruchu i aktywnego spędzania czasu. Od świętego Mikołaja chciałby dostać dom, który da mu miłość i pozwoli być sobą.

Argos
Argos
Fot. Aleksandra Szczeblewska

Lora Goplańska była w tym roku bardzo pilną uczennicą, przenajmilszą koleżanką na spacerach z innymi pieskami i prosi Mikołaja o smakowite przysmaki - półwilgotne, żujkowate, aromatycznie i apetycznie pachnące. I bardzo prosi o ciepłą bardzo małą budkę z daszkiem do boksu - odporną na ząbki.

Lora zwana goplańską
Lora zwana goplańską
Fot. Aleksandra Szczeblewska

 

Adopcje tymczasowo zawieszone dla dobra zwierząt

Schronisko przypomina, że działając dla dobra zwierząt i nie chcąc, by były nietrafionym prezentem, zawiesza procesy adopcyjne przed tegorocznymi Świętami Bożego Narodzenia od poniedziałku 19 grudnia 2022 r. do niedzieli 8 stycznia 2023 roku.

Wstrzymanie adopcji nie jest równoznaczne ze wstrzymaniem odwiedzin. Na wizyty w schronisku należy umawiać się telefonicznie pod numerem 58/522-37-80 w godz. 8 - 16, siedem dni w tygodniu.

Jeśli ktoś będzie miał pytania odnośnie potrzebnej karmy, czy zabawek - proszony jest o skorzystanie z tego samego numeru telefonu.

W gdańskim schronisku przebywa obecnie 90 psów i 80 kotów. 

 

Wigilia braci mniejszych obędzie się w Schronisku Promyk, przy ul. Przyrodników 14 w Gdańsku, w godz. 11 - 15, w niedzielę, 18 grudnia. Wstęp wolny.