• Start
  • Wiadomości
  • Zmiany w zarządzie Zakładu Utylizacyjnego. Grzegorz Orzeszko za Michała Dziobę

Redukcja odorów zadaniem dla nowego prezesa Zakładu Utylizacyjnego

Zakładem Utylizacyjnym będzie kierował Grzegorz Orzeszko, dotychczas odpowiedzialny w zarządzie za obszar techniczny firmy. Ma to pozwolić na skuteczniejsze wdrożenie programu redukcji uciążliwych zapachów generowanych przez Zakład Utylizacji. Rada Nadzorcza odwołała w piątek dwóch członków zarządu.
( Publikacja: 29.04.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Rada Nadzorcza Zakładu Utylizacyjnego odwołała dwóch członków zarządu
Rada Nadzorcza Zakładu Utylizacyjnego odwołała dwóch członków zarządu
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

Zmiana we władzach spółki jest wynikiem postawienia przed Zakładem Utylizacyjnym oczekiwań dotyczących zmian technologicznych i organizacyjnych. Priorytetem ma być walka z uciążliwościami i większa kontrola zakładu nad źródłami nieprzyjemnych zapachów.

- Oczekiwania mieszkańców, a zatem i moje są jasne: spółka musi włożyć maksimum wysiłku w realizację programu redukcji uciążliwości zapachowych i wszystkie działania mają być temu podporządkowane - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Program redukcji nieprzyjemnych zapachów oparty jest na zmianach technologicznych, dlatego uznałam, że osobą prowadzącą zakład powinien być człowiek dobrze znający się na kwestiach technicznych.

Program redukcji odorów składa się z szeregu działań, które mają minimalizować generowane zapachy. Są to m.in. usprawnienie systemu odgazowania, modernizacja gospodarki wodno-ściekowej oraz zamknięcie jednej z kwater. Prace nad tym programem rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku, a oficjalnie program został publicznie zaprezentowany w marcu br. Zmiany w zarządzie mają przyspieszyć wdrażanie nowych rozwiązań. Istotne będzie też wypracowanie skutecznych metod zagospodarowania zwiększającej się ilości odpadów. Do tego niezbędne jest przebudowanie organizacji pracy oraz procesów funkcjonujących w firmie, która pełni dziś kluczową role w budowaniu bezpieczeństwa sanitarnego miasta.

Grzegorz Orzeszko zarządza obszarem technicznym Zakładu Utylizacyjnego od 1 czerwca ub. roku. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Przez lata związany z Grupą LOTOS S.A., pracując w obszarze inwestycji oraz zarządzając kluczowym zakładem produkcyjnym rafinerii w Gdańsku. Obszary działań to: rozwój technologiczny spółki, bezpieczeństwo, ochrona środowiska, gospodarka odpadami, a także efektywność procesowa i energetyczna.

 

Zakładem Utylizacyjnym w Gdańsku będzie kierował Grzegorz Orzeszko
Zakładem Utylizacyjnym w Gdańsku będzie kierował Grzegorz Orzeszko
Fot. Zakład Utylizacyjny w Gdańsku

Członkami zarządu Zakładu Utylizacyjnego, poza Grzegorzem Orzeszko, byli dotychczas także: Michał Dzioba i Wojciech Głuszczak.