• Start
  • Wiadomości
  • Zmiany w zarządzie Zakładu Utylizacyjnego. Grzegorz Orzeszko za Michała Dziobę

Redukcja odorów zadaniem dla nowego prezesa Zakładu Utylizacyjnego

Zakładem Utylizacyjnym będzie kierował Grzegorz Orzeszko, dotychczas odpowiedzialny w zarządzie za obszar techniczny firmy. Ma to pozwolić na skuteczniejsze wdrożenie programu redukcji uciążliwych zapachów generowanych przez Zakład Utylizacji. Rada Nadzorcza odwołała w piątek dwóch członków zarządu.
29.04.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Rada Nadzorcza Zakładu Utylizacyjnego odwołała dwóch członków zarządu
Rada Nadzorcza Zakładu Utylizacyjnego odwołała dwóch członków zarządu
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

Zmiana we władzach spółki jest wynikiem postawienia przed Zakładem Utylizacyjnym oczekiwań dotyczących zmian technologicznych i organizacyjnych. Priorytetem ma być walka z uciążliwościami i większa kontrola zakładu nad źródłami nieprzyjemnych zapachów.

- Oczekiwania mieszkańców, a zatem i moje są jasne: spółka musi włożyć maksimum wysiłku w realizację programu redukcji uciążliwości zapachowych i wszystkie działania mają być temu podporządkowane - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Program redukcji nieprzyjemnych zapachów oparty jest na zmianach technologicznych, dlatego uznałam, że osobą prowadzącą zakład powinien być człowiek dobrze znający się na kwestiach technicznych.

Program redukcji odorów składa się z szeregu działań, które mają minimalizować generowane zapachy. Są to m.in. usprawnienie systemu odgazowania, modernizacja gospodarki wodno-ściekowej oraz zamknięcie jednej z kwater. Prace nad tym programem rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku, a oficjalnie program został publicznie zaprezentowany w marcu br. Zmiany w zarządzie mają przyspieszyć wdrażanie nowych rozwiązań. Istotne będzie też wypracowanie skutecznych metod zagospodarowania zwiększającej się ilości odpadów. Do tego niezbędne jest przebudowanie organizacji pracy oraz procesów funkcjonujących w firmie, która pełni dziś kluczową role w budowaniu bezpieczeństwa sanitarnego miasta.

Grzegorz Orzeszko zarządza obszarem technicznym Zakładu Utylizacyjnego od 1 czerwca ub. roku. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Przez lata związany z Grupą LOTOS S.A., pracując w obszarze inwestycji oraz zarządzając kluczowym zakładem produkcyjnym rafinerii w Gdańsku. Obszary działań to: rozwój technologiczny spółki, bezpieczeństwo, ochrona środowiska, gospodarka odpadami, a także efektywność procesowa i energetyczna.

 

Zakładem Utylizacyjnym w Gdańsku będzie kierował Grzegorz Orzeszko
Zakładem Utylizacyjnym w Gdańsku będzie kierował Grzegorz Orzeszko
Fot. Zakład Utylizacyjny w Gdańsku

Członkami zarządu Zakładu Utylizacyjnego, poza Grzegorzem Orzeszko, byli dotychczas także: Michał Dzioba i Wojciech Głuszczak.

TV

Kamienica przy ul. Toruńskiej 25 po remoncie.