• Start
  • Wiadomości
  • Zmiany w ruchu w rejonie ul. Nowatorów - przebudowa ulicy potrwa do połowy kwietnia. SCHEMAT

Zmiany w ruchu w rejonie ul. Nowatorów - przebudowa ulicy potrwa do połowy kwietnia. SCHEMAT

Od środy, 3 marca, na ok. 150 m fragmencie ul. Nowatorów mogą pojawić się utrudnienia w ruchu. Na odcinku od ul. Fabrycznej w kierunku ul. Kartuskiej ruch będzie odbywał się po drodze tymczasowej z płyt drogowych.
03.03.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ulica Nowatorów łączy się z ul. Fabryczną
Ulica Nowatorów łączy się z ul. Fabryczną
gdansk.polska3d.pl

 

Utrudnienia związane z przebudową ulicy potrwają do połowy kwietnia. Trasy autobusów pozostają niezmienione (linia 157 kursuje ul. Geodetów).

Zmiany w organizacji ruchu spowodowane są budową kanalizacji deszczowej oraz wykonaniem jezdni, chodników, oświetlenia drogowego i prowadzone są w ramach rozbudowy ul. Kartuskiej. Za utrudnienia związane z realizacją przepraszamy.


SCHEMAT RUCHU DROGOWEGO WRAZ Z LINIAMI AUTOBUSOWYMI

Nowatorów etap II 24-02-21 szablon OpenStreetMap

 

Rozbudowa ul. Kartuskiej obejmuje odcinek liczący ok. 1,2 km od ul. Otomińskiej do ul. Nowatorów. Dzięki rozbudowie ulicy na wspomnianym odcinku kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy jezdni w każdym kierunku. Ponadto zostaną wybudowane nowe chodniki, oświetlenie, a na fragmencie także droga rowerowa. Wykonawcą robót jest firma Kruszywo Sp. z.o.o. Prace zakończą się w listopadzie 2021 r., a ich koszt to ponad 37 mln złotych. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury w wysokości 13,5 mln zł