• Start
  • Wiadomości
  • Nowe pracownie w Zespole Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku

Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku. Nowe pracownie i stołówko-kawiarnia

-To naprawdę wielki świat - powiedział Piotr Grzelak zast. prezydent Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju i inwestycji podczas wizyty w Zespole Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku. Placówka wzbogaciła się o nowe pracownie i stołówkę szkolną dzięki 4,4 mln zł dofinansowania z budżetu Miasta Gdańska.  
17.11.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
20231117155310_IMG_5167~2.JPG
W piątek 17 listopada 2023 roku Piotr Grzelak, zastępca prezydent Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju i inwestycji (pierwszy z prawej), Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca RMG i Paweł Drobnik, dyrektor ZSS nr 2 uroczyście otworzyli szkolną stołówkę, w której też można napić się kawy
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

SP 87 w Sobieszewie ma już 60 lat. Zobacz, jak świętowała jubileusz i poznaj jej historię

Prezydent Piotr Grzelak: Zawsze chodzi o ludzi

- Myślę, że każdy z nas zazdrości po trosze tego nowego wyposażenia w szkole, tego w jaki sposób nasi uczniowie mają szansę uczyć się zawodu - powiedział prezydent Piotr Grzelak. - Jednak tak naprawdę ten “wielki świat” to nie jest tylko kwestia sprzętu, choć i to jest ważne, bo to jest istotny wydatek inwestycyjny 4,4 miliona złotych z mocno ograniczonego budżetu miasta Gdańska. Tak naprawdę nie chodzi o pieniądze, nie chodzi o sprzęt, ale o ludzi. Tu mamy taki wspaniały zespół, który z jednej strony pcha szkołę do przodu, rozwija ją, jest ambitny, realizuje tego rodzaju przedsięwzięcia, które możemy dziś podziwiać, a z drugiej stwarza przyjazne, komfortowe  warunki dla uczniów, którzy w szkole po prostu dobrze się czują. 

Kilka osób stoi w szeregu, jedna obok drugiej. Są przedstawiani publiczności
To duże wydarzenie w życiu szkoły. Paweł Drobnik, dyrektor ZSS nr 2 w Gdańsku przedstawia gości. Od lewej: radna Teresa Wasilewska, radny Andrzej Kowalczys - przewodniczący Komisji Edukacji w Radzie Miasta Gdańska, radny Wojciech Błaszkowski, zastępca prezydent Gdańska Piotr Grzelak i radny Piotr Gierszewski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdańska
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku

W piątek 17 listopada 2023 roku m.in. Piotr Grzelak, zastępca prezydent Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju i inwestycji, przedstawiciele Rady Miasta - przewodnicząca Agnieszka Owczarczak i radny Andrzej Kowalczys, Teresa Wasilewska wiceprzewodnicząca Rady Miasta, Arnold Klonczynski, prorektor Uniwersytetu Gdańskiego i Marcin Mickun, przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Przymorze Małe mieli okazję zobaczyć nowe pracownie: pracownię gastronomiczną dla uczniów szkoły przysposabiającej, pracownię gastronomiczną „masterchef” dla uczniów szkoły branżowej, pracownię hotelarską i krawiecką, pracownię gastronomiczną dla młodzieży ze szkoły przysposabiającej do pracy i szkolną stołówko-kawiarnię. Nowe inwestycje pozwolą uczniom na zdobywanie nowych umiejętności i naukę zawodu w komfortowych, nowoczesnych warunkach.   

20231117152443_IMG_5052~2.JPG
Nowa pracownia gastronomiczna wyposażona w profesjonalny sprzęt, jak w "prawdziwych" restauracjach
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Obecnie w szkole uczy się 165 uczniów (w wieku od 15 do 24 lat) w 38 oddziałach, osoby powyżej 24 roku uczestniczą w Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych - aktualnie 11 osób. W budynku przy ulicy Zgody II szkoła mieści się od 2019 roku, wcześniej  ZSS nr 2 mieścił się w budynku przy ulicy Wita Stwosza.


"Wirujące beczki" nową atrakcją gdańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

Szkoła otwarta na uczniów, dzielnicę, seniorów i... rozwój  

- Wizyta w tej szkole to jest zawsze ogromna przyjemność i przed remontem, i teraz - powiedziała Agnieszka Owczarczak. - Czy jeszcze wcześniej na Wita Stwosza, bo, jak powiedział pan prezydent, liczą się przede wszystkim ludzie. Dziś zwiedzamy wspaniałe pracownie, wielu z państwa wspominało, jak kiedyś tu nic nie było, a teraz dzięki pracy pana dyrektora, kadry nauczycielskiej, administracyjnej, rodziców którzy się bardzo angażują - jest aż tyle. Dziękuję za to, że potraficie być otwarci i zachęcacie całą społeczność, żeby tutaj przychodziła, żeby coś się działo. Jesteście otwarci na radę dzielnicy, na seniorów, to pokazuje, jak wielkie macie serca za co bardzo dziękuję. 

20231117153037_IMG_5079~2.JPG
Nz. Nowa pracownia hotelarska, dzięki niej uczniowie ZSS nr 2 będą mogli zdawać w swojej szkole egzamin zawodowy
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

“Motywacji nigdy za wiele” - wymiana doświadczeń podczas III Forum Wolontariatu Szkolnego w Gdańsku

- Chcemy tworzyć szkołę szytą na miarę potrzeb uczniów - tłumaczył Paweł Drobnik, dyrektor ZSS nr 2 w Gdańsku, który ma już nowe plany rozwoju szkoły. - Kompetencje zawodowe muszą się zmieniać, bo świat się zmienia. Dlatego robimy wszystko, aby nasi uczniowie byli jak najlepiej przygotowani, żeby mieli szansę wyjść na ten częściowo otwarty a mocno wspomagany rynek pracy. 

NASZA FOTOGALERIA:

 

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów