"Wirujące beczki" nową atrakcją gdańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

Organizatorzy Jarmarku Bożonarodzeniowego przygotowali w tym roku nową rodzinną atrakcję. To mini kolejka górska - „Wirujące beczki”. Znajdziecie ją w Zakątku Świątecznych podróży z AmberSky, na Targu Węglowym. Kolejką będzie można pojeździć przez cztery tygodnie, w dniach 24 listopada - 23 grudnia, a więc w czasie trwania gdańskiego jarmarku przedświątecznego.
17.11.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu fragment kolejki górskiej z wagonikami w kształcie beczek
Nową atrakcją tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku będzie mini kolejka górska "Wirujące Beczki"
Mat. Międzynarodowe Targi Gdańskie

12 silników do wjazdu i zjazdu

Nowa jarmarkowa atrakcja została już zbudowana na Targu Węglowym. Jej konstrukcja ma różną wysokość, a tor, po którym pojadą wagoniki w kształcie beczek, zawija się w "ósemkę". Wagoniki dodatkowo obracają się wokół własnej osi, z różną prędkością - w zależności od liczby pasażerów i ich wagi. To sprawia, że każda podróż spinning coasterem - bo tak oficjalnie nazywa się ta atrakcja - jest "nieprzewidywalna i dostarcza nowych wrażeń".

Zestaw wagoników porusza się w rzędzie, po torze, do przodu - z jednoczesnym obracaniem wagonika. Za wprowadzenie w ruch wagoników odpowiada 12 silników elektrycznych współpracujących synchronicznie, służących do wyciągnięcia wagoników w górę i grawitacyjny szybki zjazd. Z atrakcji skorzystać może jednorazowo 16 osób, a czas przejazdu to około 3 minuty. Minimalny dopuszczalny wzrost dla pasażerów spinning coastera to 95 centymetrów.
na zdjęciu fragment mini kolejki górskiej z widocznym wagonikiem w kształcie beczki
"Wirującymi Beczkami" będzie można przejechać się na Targu Węglowym
Mat. Międzynarodowe Targi Gdańskie

"Wirujące beczki" na Targu Węglowym

„Wirujące Beczki” znajdą się w jarmarkowej strefie ”Zakątek Świątecznych podroży z AmberSky”, tuż obok znanych już z poprzednich lat, tradycyjnych jarmarkowych atrakcji - Karuzeli Gdańskiej i symulatora VR „Magiczne sanie św. Mikołaja". Czwartym elementem jarmarkowego "Zakątka" będzie koło AmberSky - atrakcja całoroczna, znajdująca się na wyspie Ołowianka, w sąsiedztwie gmachu Filharmonii Bałtyckiej.

Wszystkie wymienione atrakcje będą płatne. Koszt pakietu na atrakcje „Zakątka Świątecznych Podróży AmberSky”, które znajdą się na Targu Węglowym (spinning coaster „Wirujące Beczki”, Sanie św. Mikołaja - symulator lotu VR oraz Karuzela Gdańska) wynosić będzie 50 zł.

Ceny na pojedyncze atrakcje:
  •  Karuzela Gdańska - 15 zł (z Kartą Mieszkańca lub Kartą Gdańskiej Dużej Rodziny - 13 zł)
  •  Sanie św. Mikołaja - 18 zł (z Kartą Mieszkańca lub Kartą Gdańskiej Dużej Rodziny - 15 zł)
  •  Wirujące Beczki - 25 zł (z Kartą Mieszkańca lub Kartą Gdańskiej Dużej Rodziny - 22 zł)
Koszt pakietu dodatkowo z wejściówką na koło widokowe AmberSky na Ołowiance to: 85 zł - bilety normalny i 75 zł - bilet ulgowy.

Rozpoczęły się przygotowania do gdańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

Jarmark od piątku, 24 listopada

Gdański Jarmark, jeden z najpiękniejszych europejskich jarmarków bożonarodzeniowych - według plebiscytu European Best Christmas Markets 2023, wystartuje 24 listopada i potrwa cztery tygodnie, do 23 grudnia.

Na Targu Węglowym będzie można znaleźć nie tylko atrakcje jarmarkowe, ale także strefę gastronomiczną oraz część strefy handlowej. Świątecznych upominków będzie można poszukać również przy ulicach Tkackiej i Bogusławskiego oraz w Zbrojowni. Jarmark zagości również przy Zespole Przedbramia.