• Start
  • Wiadomości
  • Zapraszamy na transmisję niedzielnej mszy św. z kościoła św. Jana w Gdańsku - godz. 12.00

Zapraszamy na transmisję niedzielnej mszy św. z kościoła św. Jana w Gdańsku - godz. 12.00

Od początku pandemii Covid-19 na portalu gdansk.pl prowadzimy regularne transmisje niedzielnych mszy św. z kościoła św. Jana w Gdańsku. Na najbliższą zapraszamy w niedzielę 23 stycznia o godz. 12.00.
( Publikacja: 22.01.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ks. Krzysztof Niedałtowski, duszpasterz środowisk twórczych archidiecezji gdańskiej
Ks. Krzysztof Niedałtowski, duszpasterz środowisk twórczych archidiecezji gdańskiej
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


W ostatnim kwartale ubiegłego roku z powodu zakażenia Sars-Cov-2 zmarło w Polsce ponad 26 tysięcy ludzi. Teraz z kolei rozpoczęła się już 5. fala pandemii. Przybywa zakażonych. Padają kolejne rekordy - w piątek było to ponad 36 tysięcy nowych zakażeń, a sobotę ponad 40 tysięcy. Liczba zgonów wynosi 200-300 osób dziennie. Związane jest to z nowym wariantem koronawirusa Omikronem.


Coraz więcej osób trafia na kwarantannę, więc rząd skrócił jej czas do 7 dni. Za darmo wprowadzono też testy antygenowe w aptekach, zapowiedziano też zwiększenie liczby szpitalnych łóżek. Te i inne działania zdaniem lekarzy są jednak niewystarczające. Specjaliści zachęcają do szczepień i egzekwowania paszportów covidowych.

Metropolita gdański zniósł latem w archidiecezji, wprowadzoną rok temu, dyspensę od udziału w niedzielnej mszy św. Teraz podczas mszy obowiązuje limit wiernych - 50 proc. obłożenia. Wciąż jednak wiele osób obawia się o swoje zdrowie. W czasie pierwszego lockdownu transmisje mszy św. z kościoła św. Jana pozwalały wielu ludziom uczestniczyć w liturgii, bez narażania się na zakażenie Covid-19. Teraz, kiedy znowu sytuacja pandemiczna jest niebezpieczna dajemy naszym odbiorcom taką możliwość.

Rektorem kościoła św. Jana w Gdańsku jest ks. Krzysztof Niedałtowski, duszpasterz środowisk twórczych archidiecezji gdańskiej. On też najczęściej wygłasza kazania.

Na najbliższą transmisję mszy św. zapraszamy w niedzielę 23 stycznia o godz. 12.00 na portalu gdansk.pl.