Zaplanuj sezon biegowy już teraz. Ruszyły zapisy do cyklu #RUNGDN

Gdański Ośrodek Sportu uruchomił zapisy zawodników na cykl #RUNGDN na cały rok. Wydarzenia zaplanowano na Wyspie Sobieszewskiej, na Jasieniu (nowość), w Oliwie i na Górze Gradowej. Wszystkie tegoroczne imprezy cyklu składać się będą z biegu na dystansie 5 kilometrów, zawodów nordic walking oraz biegów dziecięcych i młodzieżowych. Pierwsze starty już 23 marca - na Wyspie Sobieszewskiej.
07.02.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
młody mężczyzna w stroju sportowym biegnie
Jeden z biegów z cyklu #RUNGDN - zdjęcie archiwalne
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

#RUNGDN 2024 czas zacząć

“Mimo, że za oknem wciąż zimowa aura, biegacze już rozpoczęli przygotowania do sezonu startowego. Oprócz szlifowania czysto sportowej formy, warto zaplanować również swoje starty w 2024 roku, co z pewnością pomoże odpowiednio dopasować natężenie i intensywność treningów przed konkretnymi zawodami” - zachęca Gdański Ośrodek Sportu na swojej stronie internetowej, otwierając zapisy do cyklu #RUNGDN.

Łyżwiarze figurowi Oliwia Rybicka Oliver i Filip Bojanowski jadą na mistrzostwa świata

Imprezy towarzyszące oraz klasyfikacja cyklu #RUNGDN

Wszystkie tegoroczne imprezy cyklu #RUNGDN składać się będą z :

  • biegu na dystansie 5 kilometrów,
  • zawodów nordic walking
  • oraz biegów dziecięcych i młodzieżowych.

Podobnie jak w roku poprzednim, biegacze powalczą nie tylko o nagrody za miejsce na podium poszczególnych biegów, ale zbierać będą także punkty do klasyfikacji ogólnej całego cyklu.

Aby zostać sklasyfikowany w całym cyklu, należy wystąpić w minimum trzech z czterech imprez. W przypadku udziału we wszystkich czterech imprezach, w klasyfikacji pod uwagę brane będą trzy najlepsze wyniki.

Szczególny dotyczące cyklu #RUNGDN zamieszczone są w regulaminie każdej z imprez.

Oryginalna koszulka Dariusza Wójtowicza z meczu z Juventusem w Muzeum Lechii

#RUNGDN Sobieszewo

Termin: 23 marca 2024, godzina 11:00

ZAPISY

Cykl #RUNGDN w roku 2024 zaczyna się od lokalizacji, która należy do ulubionych wśród gdańskich biegaczy i biegaczek, i tych najbardziej atrakcyjnych - czyli od Wyspy Sobieszewskiej.

Las, zieleń, bliskość przyrody, zróżnicowana, w większości szutrowa trasa z łagodnymi podbiegami i zbiegami - czego chcieć więcej? Warto rozpocząć sezon startowy i ściganie się właśnie od tego biegu!

Do startu zaproszone są też dzieci, młodzież oraz chodziarze nordic walking. Formuła każdej tegorocznej imprezy cyklu #RUNGDN została rozszerzona o te właśnie kategorie.

#RUNGDN Jasień

Termin: 6 kwietnia 2024, godzina 11:00

ZAPISY

Impreza na Jasieniu to zarazem wykorzystanie znanych i lubianych przez gdańszczan ścieżek biegowych wokół zbiornika retencyjnego i okalających go lasów, jak i wprowadzenie tej lokalizacji jako nowości w cyklu #RUNGDN.

#RUNGDN Oliwa

Termin: 25 maja 2024, godzina 11:00

ZAPISY

#RUNGDN Oliwa to sprawdzona lokalizacja cyklu w ciekawej przyrodniczo przestrzeni, znanej chociażby startującym w zawodach Cross Duathlon Gdańsk.

Klasyczny dla #RUNGDN dystans 5 kilometrów, ale w wydaniu przełajowym, to wyzwanie, do którego można przystąpić niemal „z marszu”, a biegi dziecięce i młodzieżowe oraz start nordic walking sprawią, że udział w #RUNGDN może okazać się świetnym pomysłem na rodzinne spędzenie sobotniego przedpołudnia w leśnej scenerii.

#RUNGDN Hevelianum

Termin: 26 października 2024, godzina 11:00

ZAPISY

Bieg po terenie należącym do Hevelianum już od wielu lat stanowi nie tylko podsumowanie cyklu #RUNGDN, ale jest też zwieńczeniem sezonu biegowego w Gdańsku. To jedna z ostatnich szans, żeby spotkać się i rywalizować ze swoimi znajomymi z biegowych szlaków i sprawdzić formę, na którą pracowało się cały rok, zanim przyjdzie moment roztrenowania i zasłużonego odpoczynku. A wszystko to z piękną panoramą miasta w tle.TV

XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA