Pola Nadziei zakwitły dla hospicjów. Ponad 750 tys. zł i nadal możesz pomóc chorym

Zmotoryzowana sztafeta, żółta żonkilowa parada, wspaniałe występy artystów, wydarzenia towarzyszące oraz wspólna kwesta w pomorskich miastach i gminach. Tak wyglądał finał Pól Nadziei na Pomorzu w niedzielę 14 kwietnia 2024 roku. Na działalność hospicjów w regionie zebrano 757 tys. zł, a wsparcie akcji wciąż jest możliwe - w wielu miejscach nadal stoją niebieskie skarbonki, zbiórki stacjonarne i on-line potrwają do 21 kwietnia.
17.04.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

Na zdjęciu widzimy kolorowy marsz na ulicy w mieście. Wielu uczestników jest ubranych w żółte koszulki i trzyma żółte flagi. Na przedzie grupy widoczny jest baner z napisem "Pola Nadziei na Pomorzu" - co wskazuje, że jest to charytatywna akcja wspierająca pomorskie hospicja, jak również podaje adres internetowy kampanii. Wśród uczestników znajdują się osoby w różnym wieku, od dzieci po dorosłych. Na pierwszym planie widać kilku uczestników na szczudłach w barwnych strojach, dodających uroczystego charakteru wydarzeniu.
Nz. Żonkilowa parada w niedzielę 14 kwietnia 2024 roku. Dochód ze zbiórki przeznaczony będzie w całości na troskliwą opiekę nad możliwie największą liczbą przewlekle i terminalnie chorych dorosłych oraz dzieci w pomorskich hospicjach
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Centrum Opieki Wytchnieniowej. Pobyt dla podopiecznych, odpoczynek dla ich bliskich

To był wspaniały dzień pełen synergii, bo wydarzenie organizowało wspólnie aż 8 pomorskich hospicjów. Celem akcji jest okazanie wsparcia i solidarności z ich podopiecznymi - ciężko chorymi dziećmi i dorosłymi w ostatnich chwilach życia. Tego dnia około 3 tysięcy wolontariuszy kwestowało na ulicach pomorskich miejscowości. Do puszek udało się zebrać 757 tysięcy złotych. Dochód z całej zbiórki przeznaczony będzie w całości na troskliwą opiekę nad możliwie największą liczbą przewlekle i terminalnie chorych dorosłych oraz dzieci w naszych hospicjach.

Sztafeta i parada na ulicach Gdańska

Sztafeta motocykli, quadów i zabytkowych aut wyruszyła o godzinie 9.00 spod siedziby Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio i, mijając po drodze Gdynię i Sopot, dotarła do Gdańska, gdzie przyłączyła się do szyku Żonkilowej Parady. Korowód, w którym wzięli udział przedstawiciele hospicjów i samorządu, przyjaciele ruchu hospicyjnego, artyści, darczyńcy oraz wolontariusze, przeszedł ulicami miasta i zatrzymał się na przedprożu Dworu Artusa, gdzie przekazano flagę Pól Nadziei na Pomorzu na ręce wicewojewody pomorskiej Anny Olkowskiej-Jacyno.

Na 4. Balu Równych Szans w GTS zaśpiewa Mateusz Ziółko, aukcję poprowadzi Przemek Kossakowski

Po oficjalnych przemówieniach przedstawicieli hospicjów wszyscy uczestnicy uwiecznili swój udział na wspólnym pamiątkowym zdjęciu. Finał uświetnili również artyści: Zuza Jabłońska, Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz grupa perkusyjna TARABAN wraz z Stowarzyszeniem Kobiet Aktywnych Jezioranki.

Zbiórki stacjonarne i on-line potrwają do 21 kwietnia

Organizatorzy Tegoroczne Pola Nadziei na Pomorzu zorganizowały razem: Fundacja Hospicyjna, prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacja Hospicjum Pomorze Dzieciom, Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”, Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio oraz Fundacja Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim.

Centrum Pediatryczne powstanie na Zaspie. To efekt współpracy Gdańska i województwa

W wielu miejscach nadal stoją niebieskie skarbonki, a zbiórki stacjonarne i on-line potrwają do 21 kwietnia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.polanadzieinapomorzu.pl

 

TV

Historyczna zmiana warty pod Katownią, uroczyste przysięgi przed Dworem Artusa