• Wybrzeże nie przeskoczyło Orlen Wisły Płock. Gdańszczanie mieli wsparcie fanów ze szkoły

W środę, 9 maja, piłkarze ręczni Wybrzeża zakończyli przygodę w superlidze. W drugim meczu ćwierćfinałowym ulegli na wyjeździe Orlen Wiśle Płock 32:37. Gdańszczan z trybun wspierały dzieci i młodzież z SP nr 92 i Gimnazjum nr 17 w Gdańsku.
09.05.2018
Wybrzeże przegrało także pierwszy mecz ćwierćfinałowy w Gdańsku

Gdańszczanie pierwszy mecz ćwierćfinałowy u siebie przegrali 25:36. Zdecydowanym faworytem w rewanżu byli gospodarze, piłkarze ręczni Orlen Wisły - wicemistrz Polski, uczestnik Ligi Mistrzów, zespół naszpikowany gwiazdami.

W początkowej fazie spotkania świetnie bronili obaj bramkarze: Adam Borbely w Orlen Wiśle i Artur Chmieliński w Wybrzeżu, przez co kibice częściej oklaskiwali interwencje bramkarzy niż skuteczne rzuty graczy z pola. Było nawet 4:4, ale wystarczyło kilka minut, by płocczanie odjechali na pięć bramek (5:10).

Po pierwszej połowie podopieczni trenera Marcina Lijewskiego przegrywali 13:17.

W drugiej odsłonie gospodarze utrzymywali przewagę, choć cztery trafienia z rzędu gdańszczan zmąciły ich. spokój. W 44. minucie przy stanie 23:26 poirytowany Krzysztof Kisiel, szkoleniowiec Orlen Wisły, poprosił o czas. Trochę pomogło, ale szczypiorniści Wybrzeża ciągle ambitnie nacierali. W 54. minucie po rzucie Marka Marciniaka doszli na 29:31. Na więcej jednak płocczanie nie pozwolili.

Dla gdańszczan, którzy ostatecznie zajęłi ósme miejsce w PGNiG Superlidze, był to ostatni mecz sezonu.

Kibice z SP nr 92 i Gimnazjum nr 17 wraz ze szczypiornistami Wybrzeża po meczu w Płocku

Piłkarzy ręcznych Wybrzeża w Płocku wspierała 54-osobowa grupa młodych kibiców z Gdańska: dzieci i młodzież z SP nr 92 i Gimnazjum nr 17.

- Zawodnicy podziękowali nam później i z każdym przybili "piątki". Na koniec były wspólne zdjęcia - mówi Agnieszka Wierzbicka, opiekunka grupy.

Nie był to pierwszy wyjazd uczniów z gdańskiej Zaspy na mecz Wybrzeża. Pod koniec kwietnia wspierali podopiecznych trenera Lijewskiego w Kwidzynie w udanej walce o awans do ćwierćfinału

Orlen Wisła Płock - Wybrzeże Gdańsk 37:32 (17:13)

Orlen Wisła: Borbely, Morawski - Źabić 9, Daszek 6, Ivić 4, Tarabochia 4, Mihić 3, Krajewski 3, Ghionea 2, Duarte 2, Racotea 2, T. Gębala 1, Kowalski 1

Wybrzeże: Chmieliński, Pieńczewski - Wróbel 6, Wołowiec 5, Papaj 4, Rogulski 4, Kostrzewa 3, Adamczyk 3, Salacz 2, Marciniak 3, Podobas 1, Kondratiuk 1, Bednarek