• Start
  • Wiadomości
  • Wielkie święto fanów nowych technologii - 16. edycja Infoshare

Wielkie święto fanów nowych technologii - 16. edycja Infoshare

Sześć scen, ponad 100 wystawców i 150 eksperckich prelekcji czeka na uczestników Infoshare 2022. To największa konferencja technologiczna w Europie środkowo-wschodniej. Na 16. edycję tego wydarzenia zapisało się już prawie 7 tysięcy osób. Udział w części imprez jest bezpłatny. Dwudniowa konferencja Infoshare rusza w czwartek, 6 października.  
( Publikacja: 05.10.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W ciągu dotychczasowych edycji Infoshare wystąpiło ponad 1400 prelegentów
W ciągu dotychczasowych edycji Infoshare wystąpiło ponad 1400 prelegentów
fot. Tomek Kamiński/ Infoshare

Co nas czeka podczas Infoshare 2022?

Podczas tegorocznej edycji Infoshare specjaliści z Polski i zagranicy omawiać będą m.in. zagadnienia dotyczące najnowszych rozwiązań w biznesie, Web3, Tech4Good, a także trendów programistycznych i marketingowych. 
 
Wśród prelegentów będą m.in. Natalia Hatalska – szefowa i założycielka infuture.institute, jedna z najbardziej wpływowych kobiet według Financial Times oraz Allister Frost, pionier cyfrowej transformacji, pierwszy szef strategii marketingu cyfrowego w firmie Microsoft. 
 
"Bardzo się cieszę, że po mocno pandemicznym roku 2021, społeczność Infoshare może ponownie się spotkać w Gdańsku. Na wydarzenie zarejestrowało się już niemal 7000 uczestników. Pytań o streaming i tryb online mamy bardzo niewiele, co sugeruje, że zdecydowana większość uczestników zamierza wziąć w nim udział osobiście. To cieszy podwójnie, bo poza merytoryką wystąpień, uczestnik otrzymuje bardzo dużą wartość płynącą ze spotkań i budowy relacji na wydarzeniu" - mówi Grzegorz Borowski, prezes zarządu Fundacji Infoshare. 

Poznamy tajniki metaverse

Podczas Infoshare 2022 swoją wiedzą z zakresu metaverse i jego wykorzystania w biznesie podzielą się eksperci z branży. 
 
Metaverse, w języku polskim określany też jako metawersum lub metaświat, to koncepcja obejmująca współistnienie wielu wirtualnych światów 3D, w których funkcjonuje człowiek. W metaverse żywych ludzi zastępują ich awatary. Do uczestnictwa w przestrzeni metaświata niezbędne są narzędzia w technologii VR (rzeczywistości wirtualnej ) lub AR (rzeczywistości rozszerzonej).

Infoshare 2020 od nowa - od wersji klasycznej do online w trzy miesiące. ROZMOWA

Podczas Infoshare 2022 QuHarrison Terry przybliży słuchaczom przemianę metaversu z fikcji literackiej w rzeczywistość, a Wiktoria Wójcik (inStreamly) opowie o tym, dlaczego metaverse jest bliżej niż myślimy i dlaczego ta cyfrowa transformacja dotyczy nas wszystkich. 
 
Mike Butcher (TechCrunch) razem ze słuchaczami rozważy natomiast przyszłość, poniekąd już istniejących metaversów, oraz to, czy powstanie oprogramowanie, które pozwoli nam do nich wejść.
 
Wiele wystąpień podczas tegorocznej konferencji Infoshare poświęcona będzie ekosystemowi startupów oraz Tech4Good.

Podczas konferencji będzie mowa o Ukrainie

Dla przykładu, Magdalena Marzec z Too Good To Go, opowie o zrównoważonym skalowaniu biznesu, a Michał “Misza” Piosik z AC/VC Foodtech Impact Fund wyjaśni, dlaczego warto inwestować w startupy pozytywnego wpływu. Z kolei Szymon Sypniewicz z Ramp, na bazie doświadczenia pracy z ponad 500 projektami Web3, podzieli się z uczestnikami swoimi przemyśleniami w tym obszarze. 
 
Zostanie także poruszony wątek kondycji ukraińskich startupów i biznesu w trakcie wojny z Rosją. Opowiedzą o tym m.in. Andrii Degeler z TNW, Sasha Garcia Gavrylyuk z Growth Factory oraz Dmitry Vartanian z SID Venture Partners.
 
 
2021-10-13_infoshare_043_949x633.JPG
Infoshare reklamowana jest jako największa konferencja technologiczna w naszej części kontynentu
fot. Grzegorz Mehring/ gdansk.pl
Jak co roku Infoshare będzie też przestrzenią do licznych spotkań młodych biznesów z inwestorami z całego świata. Startupy obecne na konferencji, będą mogły zaprezentować się przed ponad 100 funduszami Venture Capitals m.in. Pracuj Ventures, bValue, EBAN czy Sunfish Partners. 
 
Podczas konferencji odbędzie się również Investor Meetup, dający okazję do networkingu wśród profesjonalistów z branży inwestycji w młody biznes. 

Konkurs dla startupów z pulą nagród 30 tys. euro

Podobnie, jak w poprzednich latach, konferencji Infoshare towarzyszy Startup Contest. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 466 startupów z 62 krajów, z czego do półfinału jury wytypowało 20. Kto wygra tegoroczny Startup Contest okaże się w piątek, 7 października, ostatni dzień konferencji. 
 
Zwycięski startup otrzyma 20 tysięcy euro w gotówce. zdobywca drugiego miejsca - 7 tys. euro, a trzeciego – 3 tys. euro. W
 
Fundatorem łącznej puli nagród w wysokości 30 tysięcy euro jest prezydent miasta Gdańska.

Gdzie odbędzie się Infoshare i jak nabyć bilety?

Konferencja Infoshare 2022 zostanie zorganizowana w Centrum Wystawienniczym AmberExpo, przy ul. Żaglowej 11.
 
Wstęp na konferencję Infoshare zapewniają bilety dostępne na stronie organizatora, w tym darmowy Basic Pass, uprawniający do udziału w części wydarzeń, jest dostępny po wcześniejszej rejestracji.