• Start
  • Wiadomości
  • Dzisiaj Lechia gra w Gdańsku z Legią Warszawa o ćwierćfinał Pucharu Polski

Dzisiaj Lechia vs Legia Warszawa w Fortuna Pucharze Polski. W Gdańsku mecz, na którym warto być

Rewanżu nie będzie. Kto wygra, ten awansuje do ćwierćfinału Pucharu Polski. Mecz Lechii z Legią Warszawa rozpocznie się we wtorek, 8 listopada, o godz. 20.30 na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk. Nasi potrzebują dopingu w tym starciu - dla kibiców przewidziano dodatkowe atrakcje. Jak na listopad powinien to być naprawdę sympatyczny wieczór: +10 st. C., bez deszczu. Do pełni szczęścia potrzeba tylko zwycięstwa.
( 08.11.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Dwaj mężczyźni w średni wieku, ubrani w czarne sportowe stroje, pozują do zdjęcia. Po lewej stoi Flavio, który w rękach trzyma bilet na mecz
W sobotę Flavio Paixao i Maciej Gajos w Lechia Gdańsk Fanstore osobiście sprzedawali bilety. Na ten mecz naprawdę warto przyjść. Gdańszczanie z meczu na mecz prezentują coraz lepszą formę, a starcia z legionistami tradycyjnie należą do najbardziej emocjonujących. Jedno jest pewne: remisu na pewno nie będzie, bowiem przy nierozstrzygniętym wyniku o wszystkim zadecyduje dogrywka i ewentualnie rzuty karne
Fb Lechia Gdańsk

Lechia vs Legia - kto faworytem?

Teoretycznie to Legia Warszawa powinna wyjść zwycięsko z tego pojedynku. Stołeczna drużyna wyceniana jest przez portal Transfermarkt na prawie 19 mln euro. To dużo więcej niż w przypadku Lechii Gdańsk, której wartość rynkowa przez ten sam portal szacowana jest na 10,5 mln euro. 

Wiele mówi też pozycja obu zespołów w ligowej tabeli. Legia jest wiceliderem Ekstraklasy, z dorobkiem 31 punktów. Tymczasem Lechia po bardzo słabym początku sezonu odbija się od dna - obecnie zajmuje czwarte od końca miejsce w tabeli, ma 14 punktów.

Lechia prosi kibiców o wsparcie

Tak więc, jeśli gdańszczanie chcą w tym sezonie zdobyć jakiekolwiek laury, muszą zdobyć Puchar Polski, a nie da się tego zrobić bez zwycięstwa nad Legią. Wbrew pozorom, w tym meczu gdańszczanie nie stoją na straconej pozycji. Zaledwie cztery dni wcześniej oba kluby zmierzyły się w Warszawie, w meczu Ekstraklasy. Było to bardzo zacięte spotkanie, w którym Lechia grała naprawdę dobrze, prowadziła 1:0 i przy odrobinie szczęścia mogła przywieźć ze stolicy co najmniej 1 punkt. 

Lechia prowadziła, ale przegrała z Legią. Dobry mecz gdańszczan, niestety bez punktów

Wtorkowy mecz Pucharu Polski będzie stanowił swoisty rewanż za ligową porażkę. Lechia potrzebuje wsparcia kibiców. Gdański klub podjął działania promocyjne, które mają zachęcić fanów do przybycia na stadion. W sobotę w Lechia Gdańsk Fanstore bilety na mecz sprzedawali osobiście Flavio Paixao i Maciej Gajos. W sieci jest także bardzo udany filmik z kapitanem Lechii, Michałem Nalepą, w roli głównej.

Lechia vs Legia - dodatkowe atrakcje

W ramach promocji kibice mogą kupić tzw. dwupak, czyli połączone wejściówki na wtorkowy mecz Pucharu Polski i niedzielny mecz Ekstraklasy, który Lechia zagra w Gdańsku z Piastem Gliwice. To drugie spotkanie również zapowiada się bardzo atrakcyjnie, bowiem Lechia i Piast są w ligowej tabeli sąsiadami (gliwiczanie mają punkt mniej), więc obie drużyny chcą kosztem rywali jak najprędzej oddalić się od strefy spadkowej. W dwupaku cena biletów jest w sumie o 20 zł niższa.

Drugą atrakcję stanowi Mobilna Strefa Fortuna Pucharu Polski, która we wtorek zawita przed stadion Polsat Plus Arena Gdańsk. Jest to przyczepa samochodowa, specjalnie przystosowana do potrzeb kibiców - zaparkuje o godz. 18.30 przy stadionie, od strony wejścia do biur Lechii. 

- W Mobilnej Strefie czekać będą liczne konkursy, animacje, gadżety i przede wszystkim trofeum Fortuna Pucharu Polski, z którym będzie można zrobić sobie zdjęcie - zapowiada Maciej Markowski, rzecznik Lechii Gdańsk. - Dzięki temu kibice będą mogli dzień meczowy świętować w szczególny i atrakcyjny sposób.

Trofeum Fortuna Pucharu Polski przyjedzie we wtorek do Gdańska w tzw. Mobilnej Strefie. Będzie się można z nim sfotografować w specjalnym samochodzie, zaparkowanym przed stadionem. Lechia już dwa razy tryumfowała w Pucharze Polski - w 1983 i 2019 roku. Jak będzie w tym sezonie?
Trofeum Fortuna Pucharu Polski przyjedzie we wtorek do Gdańska w tzw. Mobilnej Strefie. Będzie się można z nim sfotografować w specjalnym samochodzie, zaparkowanym przed stadionem. Lechia już dwa razy tryumfowała w Pucharze Polski - w 1983 i 2019 roku. Jak będzie w tym sezonie?
Lechia.pl

Komunikacja na wtorkowy mecz Lechii Gdańsk

Dojazd na stadion i powrót będą możliwe bezpłatnym pociągiem SKM kursującym na trasie: Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion-Expo – Gdańsk Główny. Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystankach Gdańsk Stocznia i Gdańsk Nowe Szkoty.

Godziny odjazdów pociągów:

  • z Gdańska Głównego: 19.00, 19.24, 19.54;
  • z przystanku Gdańsk Stadion Expo: 22.45, 23.12, 23.36.

Pociągi SKM nie zatrzymają się na przystankach Gdańsk Stocznia i Gdańsk Nowe Szkoty.

Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM w Gdańsku.  

Po zakończeniu meczu, przez 40 minut, w obu kierunkach wstrzymany będzie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna.

Kursy linii 10 zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno:

  • o godz. 22.07 z Brętowa PKM do Nowego Portu,
  • o godz. 22.14 z przystanku Władysława IV 01 do Brętowa PKM

Na polecenie służb mundurowych mogą zostać wprowadzone dodatkowe operacyjne zmiany w organizacji ruchu komunikacji miejskiej. Bieżące informacje na ten temat będą publikowane na stronie www.ztm.gda.pl i na tablicach SIP.