• Start
  • Wiadomości
  • W parku przy ul. Osiedlowej powstanie plac zabaw ze ścianką wspinaczkową

W parku przy ul. Osiedlowej powstanie plac zabaw ze ścianką wspinaczkową

W poniedziałek, 28 września, poznaliśmy oferty w przetargu na zagospodarowanie parku przy ul. Osiedlowej na gdańskich Kokoszkach. W ramach zadania, które zostało przegłosowane w Budżecie Obywatelskim, na skwerku powstanie plac zabaw z trampolinami i niewielką ścianką wspinaczkową.
28.09.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Park przy ul. Osiedlowej, gdzie powstanie plac zabaw
Park przy ul. Osiedlowej, gdzie powstanie plac zabaw
fot. DRMG

 

Do końca roku skwer przy ul. Osiedlowej na Kokoszkach zyska na atrakcyjności. W ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego 2019 w parku powstanie plac zabaw z trampolinami, ścianką wspinaczkową i ławkami. Realizacja inwestycji zostanie przeprowadzona w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

Na realizację zadania zabezpieczono 189 tys. złotych. Wpłynęła jedna oferta: od firmy WT Bonsai na 187 944 zł. Jest ona obecnie analizowana.

Park na Osiedlowej, jest jednym z trzech, które powstają na Kokoszkach w ramach projektu „3 Parki na 3 osiedlach dzielnicy Kokoszki”. Realizacja pozostałych jest już w toku. W parku przy ul. Azaliowej pojawią się nowe ławki i kosze, a także zostanie wykonany drenaż francuski. Prace potrwają do końca września. Ich koszt wynosi ok. 113 tys. złotych. Z kolei Park przy ul. Goplańskiej zyska oświetlenie. Roboty zakończą się w październiku i będą kosztować ok. 103 tys. złotych.