• Start
  • Wiadomości
  • W MOPR trwa zbiórka darów dla dzieci i kobiet z Ukrainy. "Dziękujemy darczyńcom za pomoc"

W MOPR trwa zbiórka darów dla dzieci i kobiet z Ukrainy. "Dziękujemy darczyńcom za pomoc"

Środki higieniczne, ciepłe ubrania dziecięce, wyprawki szkolne, zabawki, a nawet żywność dla najmłodszych – te artykuły przekazują od kilku dni do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, mieszkanki i mieszkańcy oraz firmy. To wsparcie dla osób, które uciekają z pogrążonej w wojnie Ukrainy. - Za tę ogromną pomoc wszystkim darczyńcom dziękujemy – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka gdańskiego MOPR.
09.03.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Pierwsze paczki z darami już trafiły do rodzin, które znalazły schronienie w Gdańsku.
Pierwsze paczki z darami już trafiły do rodzin, które znalazły schronienie w Gdańsku
fot. MOPR

Ośrodek zachęca gdańszczanki i gdańszczan do dalszego współdziałania dla potrzebujących dzieci i kobiet z Ukrainy. Tym bardziej, że chodzi o pomoc długofalową, niezbędną szczególnie dla uchodźców, którzy pozostaną w Gdańsku dłużej.

 

Potrzebne najlepiej rzeczy nowe, nieużywane

MOPR prosi o:

- środki higieniczno-pielęgnacyjne i osobiste dla dzieci i kobiet: m.in. ręczniki, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, mydła, szampony, żele pod prysznic, chusteczki, podpaski, pampersy, kremy do ciała, bieliznę – majtki w różnych rozmiarach, podkoszulki, ciepłe skarpety;

- dziecięcą odzież (w tym dla nastolatków);

- wyprawki szkolne: m.in. przybory do pisania, do malowania, zeszyty, bloki rysunkowe, piórniki, plecaki;

- zabawki i gry dla najmłodszych.

Dary prosimy dostarczyć:

- do magazynu w siedzibie MOPR przy ul. Konrada Leczkowa 1A we Wrzeszczu, w dni powszednie (w godz. pracy Ośrodka). W razie pytań informacją służy p. Anna Dunajska, koordynująca tę zbiórkę, tel. kom.: 797 909 119;

- do Domu Sąsiedzkiego „Zakopianka” przy ul. Zakopiańskiej 40 w Gdańsku Siedlcach, w dni powszednie, w godz. od 8.00 do 18.00. Przyjmą je organizatorzy społeczności lokalnej MOPR.

Przyjęcie rzeczy od darczyńców odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w epidemii.

 

oprac. AU