• Start
  • Wiadomości
  • Uroczysty Dzień Strażaka w Komendzie Miejskiej PSP w Gdańsku

“Oddają serce dla naszego bezpieczeństwa” - Dzień Strażaka w Komendzie Miejskiej PSP

W środę, 17 maja, uroczyście świętowano Dzień Strażaka w Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Strażakom za służbę na rzecz mieszkańców dziękowała m. in. prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.
17.05.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

 

Uroczystości odbyły się w siedzibie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 2 w Gdańsku przy ul. Siennickiej 30/40.

Na terenie Gdańska jest w sumie sześć Jednostek Ratowniczo - Gaśniczych PSP. W strukturze KM PSP w Gdańsku działają też grupy specjalistyczne: ratownictwa technicznego, wodno - nurkowa oraz poszukiwawczo - ratownicza. Ta ostatnia uczestniczyła w pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii w lutym br., odnajdując w gruzach czekającą na pomoc 17-letnią dziewczynę.

Turcja - trzęsienie ziemi. Gdańscy strażacy uratowali życie 17-letniej dziewczyny

“Dziś w KM PSP Gdańsk uroczyście świętowaliśmy Dzień Strażaka. Jak co roku jest to doskonała okazja do podziękowania za odwagę i poświęcenie strażaków, ale także do uhonorowania ich osiągnięć - czytamy na profilu prezydent Aleksandry Dulkiewicz na Fb. - “Duma rozpiera, w szczególności, że nasz kolega Krzysztof Domagalski, zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego za swoje zasługi został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi. Moje gratulacje! W imieniu gdańszczanek i gdańszczan jeszcze raz dziękuję Wam, strażaczki i strażacy, za Waszą nieustanną służbę i poświęcenie! Oddajecie swoje serca dla naszego bezpieczeństwa. Dla nas jesteście prawdziwymi bohaterami”.