Czym jest Audionomia 2022?
120 uczestników z różnych miast zapowiedziało w weekend swój udział w I Ogólnopolskiej Konferencji Reportażu Dźwiękowego „Audionomia 2022”. Do Gdańska przyjadą reportażyści, podcasterzy, realizatorzy dźwięku oraz przedstawiciele różnych instytucji kultury. Wszystkich łączy wspólna pasja - opowieść dźwiękowa. W trakcie trzech dni uczestnicy wspólnie wysłuchają dziesięciu audycji, które dostały się do finału Konkursu „Audionomia Award”. Uroczystą Galę nagrody uświetni koncert zespołu Laboratorium Pieśni w Centrum św. Jana. Odbędą się też wykłady m.in. o unikalności języka audio w audycjach non-fiction, warsztaty i spotkania z twórcami. Będzie też otwarta debata o o przyszłości reportażu dźwiękowego.
Jakie tematy pojawią się na Konferencji Audionomia 2022?
O tym wyjątkowym na skalę Polski przedsięwzięciu porozmawiamy z Magdaleną Świerczyńską-Dolot, znaną dziennikarką i reportażystką dźwiękową, która z grupą pasjonatów tworzy Fundację Audionomia. Fundacja jest organizatorem wydarzenia.
Jaka jest kondycja reportażu dźwiękowego w Polsce? Czy tylko radio ma monopol na tę formę opowieści? Czy podczas Konferencji Audionomia można będzie zdobyć umiejętności potrzebne do realizacji własnych reportaży dźwiękowych? Co zrobić, żeby wziąć udział w konferencji? O te i inne sprawy na pewno zapytamy w naszym studiu.
„Tym żyje Gdańsk”. Od września ważne zmiany w rejestracji pojazdów
"Tym żyje Gdańsk" - nowy program na gdansk.pl
W ubiegłym tygodniu na portalu gdansk.pl rozpoczęliśmy regularne emisje programów studyjnych z cyklu „Tym żyje Gdańsk”. Rozmawiamy w nich z gośćmi na ważne tematy dotyczące życia mieszkańców i funkcjonowania samorządu, nowych regulacji prawnych czy dużych organizowanych przez Miasto Gdańsk imprez kulturalnych bądź okolicznościowych. Tematyka jest szeroka, ale zawsze ważna dla mieszkańców. Rozmowy z gośćmi toczą się w naszym nowym wirtualnym studiu.
„Tym żyje Gdańsk” - emisja w piątek 9 września o godz. 10.00 na portalu gdansk.pl. Zapraszamy!