• Start
  • Wiadomości
  • „Tym żyje Gdańsk”. Od września ważne zmiany w rejestracji pojazdów

„Tym żyje Gdańsk”. Od września ważne zmiany w rejestracji pojazdów

W piątek, 19 sierpnia o godz. 12.00 zapraszamy na emisję kolejnego programu z cyklu„Tym żyje Gdańsk”. O najnowszych zmiany prawne dotyczące pojazdów i kierowców porozmawiamy z Grzegorzem Bystrym, dyrektorem Wydziału Komunikacji w Urzędzie Miejskim w Gdańsku.
18.08.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Prowadzącym program Tym żyje Gdańsk  jest Marek Wałuszko
Prowadzącym program "Tym żyje Gdańsk" jest Marek Wałuszko

Co z kartą pojazdu?

Jedne decyzje gonią kolejne. Kierowcy nie zdążyli przyzwyczaić się do zmian z początku i połowy tego roku, a już będą musieli przyzwyczaić się do nowych regulacji prawnych. Dlaczego nie będzie już potrzebna nam karta pojazdu? Czy to ułatwi, czy też utrudni życie kierowcom? Co z naklejką rejestracyjną za szybą? Jak zmieni się życie właścicieli aut? O te najważniejsze zmiany wprowadzane od września zapytamy gościa programu „Tym żyje Gdańsk” Grzegorza Bystrego, dyrektora Wydziału Komunikacji w Urzędzie Miejskim w Gdańsku.

O ważnych szczegółach dotyczących rejestracji pojazdów powie Grzegorz Bystry, dyrektor Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku
O ważnych szczegółach dotyczących rejestracji pojazdów powie Grzegorz Bystry, dyrektor Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku
fot. Piotr Wittman/gdansk.pl

Rok 2022 – pełen zmian prawa dla kierowców

Okazuje się, że obecny rok pełen jest nowości. Dotyczą one m.in. rejestrowania aut kupowanych w innych miastach kraju czy też obowiązku posiadania dowodu rejestracyjnego. Jak wpływają one na życie kierowców? Jakie jest uzasadnienie tych zmian? O to również zapytamy naszego gościa.

Wirtualne studio programu Tym żyje Gdańsk
Wirtualne studio programu "Tym żyje Gdańsk"
fot. Łukasz Ogrodziński/gdansk.pl

"Tym żyje Gdańsk" - nowy program na gdansk.pl

W ubiegłym tygodniu na portalu gdansk.pl rozpoczęliśmy regularne emisje programów studyjnych z cyklu „Tym żyje Gdańsk”. Rozmawiamy w nich z gośćmi na ważne tematy dotyczące życia mieszkańców i funkcjonowania samorządu, nowych regulacji prawnych czy dużych organizowanych przez Miasto Gdańsk imprez kulturalnych bądź okolicznościowych. Tematyka jest szeroka, ale zawsze ważna dla mieszkańców. Rozmowy z gośćmi toczą się w naszym nowym wirtualnym studiu.

„Tym żyje Gdańsk” - nowy program na gdansk.pl w piątek, 19 sierpnia o godz. 12.00. Zapraszamy!