Sukces gdańskich unihokeistek. Drugie miejsce w Pucharze Europy!

Unihokeistki Interplastic Olimpii Osowa Gdańsk zdobyły drugie miejsce w Pucharze Europy Eurofloorball Cup 2017 na Łotwie w miejscowości Valmiera.

Sukces gdańskich unihokeistek. Drugie miejsce w Pucharze Europy!
A
A
data publikacji: 25 października 2017 r.

W ataku, w czarnym stroju, Hanna Samson z Olimpii Osowa
W ataku, w czarnym stroju, Hanna Samson z Olimpii Osowa
Dominik Paszliński/ gdansk.pl

W dniach 17 – 21 października drużyny klubowe z Europy rywalizowały o Puchar Europy (unihokejowy odpowiednik piłkarskiej Ligi Europy, czyli drugie najważniejsze rozgrywki klubowe na kontynencie).

Jak nam tłumaczy Piotr Ludwichowski, drugi trener drużyny, w Pucharze Europy startuje sześć drużyn męskich i sześć żeńskich. Unihokeistki z Gdańska trafiły do grupy B z Mistrzem Hiszpanii CDE Valle oraz Łotwy - Rubene. Pierwszy pojedynek z klubem z Madrytu gdańszczanki wygrały 5:1. W kolejnym musieliśmy uznać wyższość gospodyń - Łotyszek, które pokonały Olimpię aż 6:1.

Jedno zwycięstwo grupowe wystarczyło do wejścia do półfinału, w którym zawodniczki z Gdańska trafiły na rosyjski zespół Nauka SAFU-NT. Rosjanki w swojej grupie zajęły pierwsze miejsce, strzelając rywalkom 25 bramek, a tracąc tylko pięć!

- Rosjanki były zdecydowanym faworytem - mówi Ludwichowski. - Ale nasze unihokeistki podeszły do meczu bardzo skoncentrowane, zmotywowane i z wiarą w zwycięstwo. Pokonały ekipę z Rosji aż 7:4.

Jako pierwszy polski klub w historii Olimpia awansowała do finału Pucharu Europy. Tam czekały Słowaczki z drużyny SK 98 Pruske. Spotkanie finałowe - jak relacjonuje Ludwichowski - było zacięte. W pierwszej tercji żadnej z ekip nie udało się zdobyć bramki, choć Słowaczki miał rzut karny. Na początku drugiej części spotkania przeciwniczki wyszły na prowadzenie, ale w samej końcówce do wyrównania doprowadziła Weronika Noga. 1:1. 

- W trzeciej tercji walka toczyła się o każdy centymetr boiska - mówi Ludwichowski. - Na nasze nieszczęście rywalki wykorzystały grę w przewadze i wyszły na prowadzenie 2:1. Próbowaliśmy odrobić straty i wyrównać, ale zabrakło siły, skuteczności i szczęścia. Pozostał duży niedosyt i świadomość, że byliśmy blisko. Niemniej bardzo się cieszymy z historycznego sukcesu.

Do drużyny All Stars turnieju wybrano trzy zawodniczki z Gdańska: Patrycję Bernacką, Hannę Samson i Malwinę Zagórską.

Ludwichowski mówi, że wyjazd na Łotwę był możliwy dzięki wsparciu Miasta Gdańska, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz pomocy firm Interplastic i Ziaja. Klub z Gdańska wciąż liczy na wsparcie finansowe wszystkich chętnych.

Finalistki Pucharu Europy, drużyna unihokeja Olimpii Osowa Gdańsk
Finalistki Pucharu Europy, drużyna unihokeja Olimpii Osowa Gdańsk
Olimpia Osowa

Skład INTERPLASTIC Olimpia Osowa Gdańsk:

Patrycja Bernacka, Kasia Pawłowska, Hania Samson, Ania Szychta, Karolina Damps, Laura Łącka, Oliwia Ryszewska, Jagoda Wieczorek, Weronika Noga, Ewelina Nowaczyk, Ania Raczkowska, Malwina Zagórska, Weronika Grądzka, Martyna Sumisławska, Wiktoria Targońska. I trener – Paweł Ludwichowski, II trener – Piotr Ludwichowski

oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl