Unihokeistki Olimpii Osowa zapraszają na mecze. Klub prosi o wsparcie finansowe

Mistrzynie Polski w unihokeju z Olimpii Gdańsk Osowa zapraszają na mecze ligowe z PKS Zbąszyń w sobotę i niedzielę (14 i 15 października) w hali AWFiS w Gdańsku. Niestety, klub wciąż boryka się z kłopotami finansowymi i szuka wsparcia.

Unihokeistki Olimpii Osowa zapraszają na mecze. Klub prosi o wsparcie finansowe
A
A
data publikacji: 12 października 2017 r.

Unihokeistka z Gdańska Weronika Grądzka (w czarnym stroju) w ataku na bramkę Podhala Nowy Targ w czasie meczu finałowego w zeszłym sezonie
Unihokeistka z Gdańska Weronika Grądzka (w czarnym stroju) w ataku na bramkę Podhala Nowy Targ w czasie meczu finałowego w zeszłym sezonie
Dominik Paszliński/ gdansk.pl

Drużyna Interplastic Olimpii Osowa gra w sobotę, 14 października, o godz. 18.30 i niedzielę, 15 października, o godz.12, z drużyną PKS MOS Zbąszyń. Miejsce: hala AWFiS, ul. Górskiego 1, Gdańsk. Wstęp wolny.

Przypomnijmy, że zawodniczki z Gdańska bronią w tym sezonie mistrzostwa Polski. Mało doceniane, bo unihokej nie jest w Polsce tak popularny, jak piłka nożna, siatkówka czy choćby żużel, zawodniczy Olimpii są siedmiokrotnymi mistrzyniami Polski. To fenomen! Radzą też sobie na arenie międzynarodowej. W zeszłym sezonie w Pucharze Europy, rozgrywanym w Niemczech, zajęły trzecie miejsce.

W tym roku jadą także na Puchar Europy, który odbędzie się na Łotwie. - W połowie października w Valmierze naszymi przeciwniczkami będą drużyny z Hiszpanii, Łotwy, Rosji i Słowacji - mówi Piotr Ludwichowski, jeden z trenerów drużyny i wiceprezes klubu. 

Na ten wyjazd miasto Gdańsk dało zawodniczkom 20 tysięcy złotych w ramach promocji miasta zagranicą. Główny sponsor - Interplastic - dodał pięć tysięcy złotych.

Ale klub wciąż szuka sponsorów, aby spokojnie grać w sezonie ligowym w Polsce, a poza tym szkolić młodzież i dzieci. - W rozgrywkach młodzieżowych wystawiamy aż siedem drużyn - mówi Ludwichowski.

Klub ciuła więc grosz do grosza. Busa na wyjazdy użycza firma MotorCentrum. Z kolei producent kosmetyków, firma Ziaja, przekazuje produkty na konkursy dla kibiców.

- Firma TranQuini w tym sezonie będzie wspierała nas swoimi napojami - dodaje Ludwichowski.

Jeśli chodzi o treningi, klub korzysta z pomocy osowskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 81 i Gimnazjum nr 33 w Gdańsku. Pomaga także Zespół Szkół nr 14 w Gdyni.

Jak mówi Ludwichowski, aktualnie w klubie trenuje prawie 200 dziewcząt i chłopców w różnym wieku: - Odciągamy młodzież od komputerów, telewizorów i smartfonów. Organizujemy wyjazdy na mecze, turnieje, obozy. Promujemy Gdańsk. Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc i wsparcie naszych działań. Chcemy, aby każdy młody człowiek mógł do nas przyjść i cieszyć się z gry w unihokeja. Dlatego liczy się dla nas każda pomoc. Jesteśmy otwarci na różne propozycje współpracy. W zamian oferujemy reklamę na strojach sportowych oraz na bandach okalających boisko do gry podczas wszystkich imprez organizowanych przez nas.

Kontakt:

Piotr Ludwichowski, wiceprezes Olimpia Osowa Gdańsk

ludwich@wp.pl, tel. 606 944 346

oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl