• Stracony gol w osłabieniu. Hokeiści MH Automatyki bez punktu z Unią

Stracony gol w osłabieniu. Hokeiści MH Automatyki bez punktu z Unią

W piątkowy wieczór, 5 stycznia, w hali Olivia hokeiści MH Automatyki Gdańsk i Unii Oświęcim toczyli bardzo wyrównany pojedynek. Jak na sąsiadów w tabeli przystało. Decydująca bramka padła po akcji w przewadze gości. W niedzielę, 7 stycznia, o godz. 13:15 gdańszczanie podejmują Tauron KH GKS Katowice.
05.01.2018

Mecz w hali Olivia był bardzo wyrównany

Przed piątkowym spotkaniem gdańszczanie w tabeli Polska Hokej Lidze z 36 punktami zajmowali szóste miejsce, unici z 32 „oczkami” byli jedną pozycję niżej. Bez względu na wynik, było wiadomo, że MH Automatyka będzie ciągle przed Unią, ale każdy chciał wygrać, bo ani jedni ani drudzy nie są jeszcze pewni wymarzonego udziału w fazie play-off. Zresztą do zakończenia sezonu zasadniczego pozostało jeszcze sporo grania.

W gdańskiej ekipie nie mogli zagrać kontuzjowany Mateusz Strużyk oraz Mateusz Rompkowski, który odbywał karę zawieszenia trzech meczów (w niedzielę, 7 stycznia, będzie już mógł wyjechać na lód). Do bramki, po chorobie, wrócił za to Tomasz Witkowski.

Podopieczni trenera Andrieja Kowaliewa od początku ruszyli do ataku. W 4. minucie Jan Steber wykorzystał podanie Petra Polodny. Potem bliski podwyższenia wyniku był Josef Vitek, który w punktacji kanadyjskiej tegorocznego sezonu zajmuje drugie miejsce (35 punktów: 16 goli, 19 asyst), ale trafił w poprzeczkę.

W 17. minucie Peter Tabacek wyrównał na 1:1. Ten sam zawodnik pogrążył gdańszczan - przy stanie 2:2 - w trzeciej tercji, którzy grając w osłabieniu (na ławce kar usiadł Yannick Mund), stracili trzeciego gola.

Dla gdańszczan był to pierwszy z serii 14 meczów, które rozegrają w ciągu pięciu tygodni, w tym 10 w styczniu. W niedzielę, 7 stycznia, w hali Olivia podejmą Tauron KH GKS Katowice, czwarty zespół PHL. Początek tego spotkania o godz. 13.30.

MH Automatyka Gdańsk – Unia Oświęcim 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)