• Start
  • Wiadomości
  • Startują warsztaty „Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie”

„Koduj z Gigantami - w lutym startują bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży

Po półrocznej przerwie powraca największe programistyczne wydarzenie dla dzieci i młodzieży - w lutym odbędzie się kolejna edycja „Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie””, bezpłatnej akcji edukacyjnej, która obejmie Gdańsk i całą Polskę. W trakcie warsztatów uczestnicy nauczą się podstaw programowania, a przy tym poznają gry z czasów młodości swoich rodziców. 
( 28.01.2023 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
dzieci przy komputerach, obok nich instruktor
Koduj z Gigantami to ogólnopolska akcja bezpłatnych warsztatów programistycznych dla dzieci i młodzieży. W lutym 2023 roku akcja odbywać się będzie już po raz 12. - także w Gdańsku
mat. Giganci Programowania

Od 4 do 26 lutego dzieci i młodzież z całej Polski będą mogły wcielić się w rolę programistów sprzed lat, którzy stworzyli klasyki gier komputerowych i wideo. Okazją do tego będzie akcja „Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie”, czyli kolejna odsłona cyklicznego wydarzenia z programowania dla dzieci i młodzieży, które organizowane jest bezpłatnie już po raz 12.

Dzięki wykorzystaniu wielu nowoczesnych środowisk programowania spróbujemy połączyć ze sobą świat dzieci i świat rodziców. W zajęciach, specjalnie dostosowanych do grup wiekowych, mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w wieku od 7 do 19 lat.

Warsztaty odbędą się stacjonarnie w ponad 100 miastach w całej Polsce oraz online. W Gdańsku warsztaty prowadzone będą stacjonarnie w dniach: 4 oraz 11 lutego pod adresem: ul. Rogalińska 17, oraz 5 i 12 lutego pod adresem: al. Grunwaldzka 103.

Zapisy na wydarzenie odbywają się poprzez stronę www.kodujzgigantami.pl.

O akcji „Koduj z Gigantami”

„Koduj z Gigantami” to organizowana już od 7 lat ogólnopolska akcja bezpłatnych warsztatów programistycznych dla dzieci i młodzieży. Organizatorem wydarzenia jest szkoła programowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania. W lutym 2023 roku akcja odbywać się będzie już po raz 12.

Wszystko zaczęło się od 50 uczniów w Warszawie, a obecnie w akcji biorą udział dziesiątki tysięcy uczestników z całej Polski - stacjonarnie i online, a także młodzi fani kodowania w ponad 10 państwach na świecie. 

- Z edycji na edycję rośnie liczba uczestników oraz miejsc, w których odbywają się warsztaty, ale idea wydarzenia wciąż pozostaje ta sama - chcemy pokazać, że programowanie nie ma granic. Przygodę z programowaniem może zacząć każdy, niezależnie od wieku, płci czy miejsca zamieszkania - mówi Dawid Leśniakiewicz, jeden z organizatorów wydarzenia i co-founder szkoły Giganci Programowania.

Programistyczna podróż do przeszłości

Środowiska i języki programowania takie, jak np. Minecraft Education Edition, Scratch, Visual Studio, Python, C# i C++ zabiorą dzieci i młodzież w podróż do przeszłości - do świata gier komputerowych ich rodziców. Ucząc się skryptów i podstaw programowania dowiedzą się jak nadać starym grom i programom nowe życie. Stworzenie własnej strony internetowej? Zaprojektowanie gry komputerowej lub samodzielnego programu? Wszystko jest możliwe podczas akcji „Koduj z Gigantami”.

Dla uczestników warsztatów będzie to zatem okazja, aby postawić pierwsze kroki w programowaniu, ale też poznać gry, którymi zachwycali się ich rodzice, oraz dowiedzieć się wiele ciekawostek o technologiach, w jakich były tworzone. Rodzice natomiast będą mogli wybrać się w sentymentalną podróż i przypomnieć sobie tytuły ulubionych rozgrywek, a także wziąć udział w edukacyjnym webinarze z psychologiem dziecięcym.

- Każda edycja “Koduj z Gigantami” ma swój motyw przewodni. Co kryje się pod nazwą tej obecnej? Przyjdź na zajęcia i razem z nami odkoduj Retroprogramowanie! - zaprasza organizator akcji Dawid Leśniakiewicz, co-founder szkoły Giganci Programowania.

Innowacyjny pomysł

Giganci Programowania to innowacyjna szkoła dla dzieci i młodzieży zainteresowanych nowymi technologiami oraz programowaniem komputerów. Dzięki pomysłowi, który zrodził się w głowach czterech absolwentów Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej w ciągu 7 lat obecności na rynku z kursów Gigantów Programowania skorzystało już ponad 100 tysięcy osób w wieku od 7 do 19 lat.

plakat wydarzenia