• Start
  • Wiadomości
  • Skrzyżowanie ulic Kartuskiej i Nowatorów będzie przebudowane. Koszt inwestycji wyniesie niespełna 13 mln złotych

Skrzyżowanie ulic Kartuskiej i Nowatorów będzie przebudowane. Koszt inwestycji wyniesie niespełna 13 mln złotych

W poniedziałek, 13 września, podpisano umowę na przebudowę skrzyżowania ul. Kartuskiej z ul. Nowatorów - odcinka będącego kolejnym etapem rozbudowy ulicy Kartuskiej. Umowa podpisana została z konsorcjum firm, którego liderem jest spółka Kruszywo - obecnie realizująca pierwszy odcinek przebudowy ul. Kartuskiej. Na wykonanie prac przewidziano 12 miesięcy, a ich koszt wyniesie ok. 12,9 mln zł.
13.09.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Skrzyżowanie ul. Kartuskiej z ul. Nowatorów jest kolejnym etapem rozbudowy ulicy Kartuskiej
Skrzyżowanie ul. Kartuskiej z ul. Nowatorów jest kolejnym etapem rozbudowy ulicy Kartuskiej
fot. DRMG

 

Etap ten jest kontynuacją prac prowadzonych na odcinku od ul. Otomińskiej do ul. Nowatorów. Jego efektem będzie nowe, skanalizowane skrzyżowanie wraz z ok. 200 metrowym odcinkiem ul. Kartuskiej oraz ul. Nowatorów. W ramach prac wykonane zostanie skrzyżowanie wraz z jezdniami, chodnikami, ścieżką rowerową, przebudowana zostanie także infrastruktura podziemna. Natomiast na ul. Nowatorów przebudowa obejmie odcinek do wysokości ul. Fabrycznej. Zanim jednak rozpoczną się pierwsze prace na skrzyżowaniu, wykonawca robót opracuje projekt tymczasowej organizacji ruchu.

Rozbudowa ul. Kartuskiej to nie tylko skrzyżowanie

Latem ubiegłego roku rozpoczęła się przebudowa ul. Kartuskiej na odcinku od ul. Otomińskiej do okolic skrzyżowania z ul. Nowatotów. Aktualnie zakończono prace związane z przebudową sieci, wykonano drogi serwisowe, po których tymczasowo odbywa się cały ruch samochodów. Wykonawca przygotowuje się do układania asfaltu w głównym ciągu ul. Kartuskiej. Prace na tym odcinku zakończą się w listopadzie br.
 

Kokoszki. Znika "stara" jednopasmowa ulica Kartuska. Samochody na drogach serwisowych


W przyszłości ul. Kartuska zostanie poszerzona do granicy z gminą Żukowo. Oprócz dodatkowej jezdni i łącznie czterech pasów ruchu (po dwa w każdym kierunku) zyska lewo i prawoskręty, zatoki autobusowe, chodniki oraz drogę rowerową.

Trwają przygotowania do podpisania umowy na opracowanie projektu dla dalszego odcinka ul. Kartuskiej, kończącego się przy granicy miasta. W połowie sierpnia przedstawione zostały oferty projektantów zainteresowanych opracowaniem kompleksowej dokumentacji projektowej. Opracowanie ma powstać w 16 miesięcy od daty podpisania umowy. Niezwykle istotnym elementem związanym z rozbudową ul. Kartuskiej jest projekt zbiornika retencyjnego Kartuska, do którego odprowadzane będą wody opadowe z trasy.

Dokumentację projektową opracowuje obecnie biuro TRANSPROJEKT GDAŃSKI Sp. z o.o. Koszt projektu to około 388 tys. złotych.

 

Most Siennicki będzie przebudowany. Zgłosiło się dziewięć firm na opracowanie projektu