Na Wyspie Sobieszewskiej tańczą seniorzy, dzieci, mieszkańcy i turyści. Dołączysz?

Na Wyspie Sobieszewskiej, z inicjatywy seniorów z koła Emerytów i Rencistów „Bursztynek”, na teren dawnego ośrodka wypoczynkowego „Drogowiec” wróciły „fajfy”. Popołudniowe potańcówki, podczas których każdy może ruszyć na parkiet, odbywają się w czwartki o godz. 18. Najbliższe już 11 i 18 sierpnia.
( Publikacja: 09.08.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
tancerka na parkiecie trzyma mikrofon, pokazuje kroki, wokół tańczą dzieci i dorośli
- Na spotkania przychodzą osoby w różnym wieku i bardzo mnie to cieszy - mówi instruktorka tańca Monika Borkowska z Dance Atelier Barbara Materka
fot. Bartosz Bańka

Poznaj Katarzynę Mruk. O Wyspie Sobieszewskiej wie wszystko, od 10 lat jest tu leśniczką

- Nasze stowarzyszenie organizuje różnorodne wydarzenia kulturalne, społeczne i rekreacyjne. Nie wymyślamy ich sami, tylko odpowiadają na potrzeby mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej – mówi Mieczysława Cierpioł, prezeska Stowarzyszenia Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej. - Podczas jednej z rozmów z seniorami z koła Emerytów i Rencistów „Bursztynek” padło, że na brakuje im okazji do tańca. Postanowiliśmy, wobec tego stworzyć taką okazję - uśmiecha się pani Mieczysława. 

W wysokim białym namiocie, kilkoro osób różnym wieku tańczy na parkiecie
Tu można poznać taneczne kroki wielu stylach, np. cza-czy, zumby czy i bachaty
fot. Bartosz Bańka

„Fajfy” kojarzą się z dawnymi wczasami, turnusami wypoczynkowymi czy pobytami w sanatorium, kiedy to o godzinie 17 rozpoczynały się wieczorki taneczne. Do tych wspomnień nawiązuje pomysł nauki tańca na terenie obecnej Wyspy Drogowiec. Tam, na placu przed budynkiem dawnego OSW Drogowiec, odbywa się wydarzenie. 

Książka Waldemara Nocnego: “Przewodnik historyczny po Wyspie Sobieszewskiej”

wejście na namiotu, w środku tańczą ludzie
Namiot do tańca rozłożono na placu przed budynkiem dawnego OSW Drogowiec
fot. Bartosz Bańka

W dwa najbliższe czwartki, 11 i 18 sierpnia, można spróbować swoich sił w tańcu pod okiem doświadczonej instruktorki Moniki Borkowskiej z Dance Atelier Barbara Materka. Po praktycznych zajęciach z prowadzącą, warto pozostać na parkiecie, by sprawdzić nabyte umiejętności w sytuacjach towarzyskich, ponieważ po godz. 21 rozpoczynają się w tym miejscu dyskoteki. 

Most zwodzony w Sobieszewie. Mieszkańcy mówią, że zmienił ich codzienność

BBN_wyspa220721_001net
Czego potrzeba do tańca? Trochę spontaniczności i odwagi, reszta przyjdzie sama - przekonuje instruktorka
fot. Bartosz Bańka

- Tańczymy tzw. tańce użytkowe - opowiada Monika Borkowska. - Była cza-cza, ale też zumba, bachata. Raczej takie, które można ćwiczyć samodzielnie. Na spotkania przychodzą osoby w różnym wieku i bardzo mnie to cieszy. Głównie są to jednak osoby dorosłe, raczej panie, dołączają również ciekawe tańca dzieci. Ważna jest spontaniczność i odwaga, przełamanie się do tańca. Serdecznie zapraszam na kolejne zajęcia!

starsza kobieta w niebieskiej sukience i kapeluszu tańczy sama na parkiecie
Na Wyspie taneczne fajfy odbędą się jeszcze 11 i 18 sierpnia
fot. Bartosz Bańka