Rozmowa z prezesem Portu Czystej Energii o nowej inwestycji - czwartek, godz. 11

W sobotę, 7 października 2023 r., w Porcie Czystej Energii odbędzie się dzień otwarty. O tym wydarzeniu, ale też o szczegółach tej nowoczesnej instalacji rozmawiać będziemy w programie "Tym żyje Gdańsk" ze Sławomirem Kiszkurno, prezesem zarządu Portu Czystej Energii. Zapraszamy do obejrzenia programu w czwartek, o godz. 11, na portalu gdansk.pl.
04.10.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na dwóch podnośnikach robotnicy w kaskach okładają ogromny budynek biało-szarymi panelami, obok komin
Budowa Portu Czystej Energii w Gdańsku
źródło: Port Czystej Energii

Port czystej Energii zaprasza

Port Czystej Energii to najnowocześniejsza w Polsce i jedna z najnowocześniejszych w Europie instalacji do termicznego przetwarzania odpadów komunalnych na energie elektryczną i cieplną. W sobotę, 7 października będzie można na własne oczy zobaczyć, jak powstaje i co jeszcze zostało do zrobienia.

Innowacyjne rowery elektryczne Hopper na testach w Gdańsku

Co będą mogli zobaczyć mieszkańcy podczas dnia otwartego? Czy 300 miejsc dla zwiedzających wystarczy i czy planowane są kolejne dni otwarte? Jak przygotować się do zwiedzania? Jakie są najważniejsze urządzenia w Porcie Czystej Energii i które operacje inżynierskie były największym wyzwaniem? Te wszystkie pytania skierujemy do naszego gościa Sławomira Kiszkurno, prezesa zarządu Portu czystej Energii.

liczniki
Czym jest ta instalacja? Dowiemy się podczas dnia otwartego
źródło: Port Czystej Energii

Zapytamy go też, czy wszystko idzie zgodnie z planem i kiedy Port Czystej Energii zacznie działać. Będzie również okazja do porozmawiania o tym, jak będą pozytywne skutki nowoczesnej spalarnia dla środowiska.

„Tym żyje Gdańsk” - emisja czwartek, 5 października godz. 11.00 na portalu gdansk.pl. Zapraszamy!

"Tym żyje Gdańsk" - zawsze aktualnych sprawach

Jesienią ubiegłego roku, na portalu gdansk.pl, rozpoczęliśmy regularne emisje programów studyjnych z cyklu „Tym żyje Gdańsk”. Rozmawiamy w nich z gośćmi o sprawach, które dotyczą bieżących spraw mieszkańców i funkcjonowania samorządu, nowych regulacji prawnych, które mają wpływ na nasze życie czy też dużych organizowanych przez Miasto Gdańsk imprez kulturalnych bądź okolicznościowych. Tematyka jest bardzo szeroka, ale zawsze aktualna i ważna dla mieszkańców. Rozmowy z gośćmi toczą się w naszym wirtualnym studiu.