• Start
  • Wiadomości
  • Ranking najlepszych szkół średnich na Pomorzu 2022. Na podium - dwa licea i technikum z Gdańska

Ranking najlepszych szkół średnich na Pomorzu 2022. Na podium - dwa licea i technikum z Gdańska

V LO w Gdańsku i Gdańskie Liceum Autonomiczne znalazły się na podium w klasyfikacji najlepszych liceów ogólnokształcących na Pomorzu. Na podium w klasyfikacji pomorskich szkół zawodowych jest jedna szkoła z Gdańska - Technikum nr 4 im. Obrońców Poczty Polskiej. Tegorocznych zwycięzców w naszym regionie ujawniła Politechnika Gdańska, jako partner pisma oświatowego “Perspektywy”, które co roku przygotowuje szczegółowy ranking dla całego kraju i poszczególnych regionów. 
( Publikacja: 11.01.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
V LO w Gdańsku od lat plasuje się wśród najlepszych szkół ogólnokształcących na Pomorzu, ale też w kraju. W ubiegłej edycji rankingu Perspektyw gdańska Piątka  znalazła się wśród 100 najlepszych liceów w kraju. Nz. nauczyciele i uczniowie V LO w Gdańsku podczas pomorskiej gali rankingu Perspektyw za rok 2020, która odbyła się na Politechnice Gdańskiej
V LO w Gdańsku od lat plasuje się wśród najlepszych szkół ogólnokształcących na Pomorzu, ale też w kraju. W ubiegłej edycji rankingu Perspektyw gdańska "Piątka" znalazła się wśród 100 najlepszych liceów w kraju. Nz. nauczyciele i uczniowie V LO w Gdańsku podczas pomorskiej gali rankingu Perspektyw za rok 2020, która odbyła się na Politechnice Gdańskiej
Anna Bobrowska/Kosycarz KFP

 

Pełny ranking zostanie opublikowany 12 stycznia.

Na razie wiadomo, że zwycięzcy za rok 2022 na Pomorzu to:

 

W KATEGORII LICEA OGÓLNOKSZTAŁCĄCE:

  1. III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
  2. V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku
  3. Gdańskie Liceum Autonomiczne

 

W KATEGORII SZKOŁY ZAWODOWE:

  1. Technikum w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku
  2. Technikum Informatyczne im. Macieja Płażyńskiego w Pucku
  3. Technikum nr 4 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku

 

O miejscu szkoły w klasyfikacji liceów decydowały: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz sukcesy w olimpiadach. Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych. 

W zestawieniu szkół zawodowych liczyły się sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Ogólnopolską galę Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022 będzie można obejrzeć online (bez rejestracji) w środę, 12 stycznia, o godz.12.00 na stronie www.perspektywy.pl. O tej samej godzinie zostaną uruchomione serwisy: licea.perspektywy.pl i technika.perspektywy.pl, zawierające pełne tabele rankingowe - ogólnopolskie i wojewódzkie.

We wtorek, 11 stycznia, w przeddzień opublikowania pełnego zestawienia rankingu, z inicjatywy Działu Promocji PG, przedstawiciele Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej odwiedzili trzy najlepsze licea i technika, spotykając się z dyrekcją i uczniami. Szkoły otrzymały zaproszenia na marcową galę pomorskiego rankingu Perspektywy, która po raz czwarty odbędzie się na Politechnice Gdańskiej już 21 marca, podczas Dni Otwartych Politechniki Gdańskiej.

 

21-22 marca 2022 - Dni Otwarte na Politechnice Gdańskiej

Już dziś Politechnika Gdańska zaprasza uczniów szkół średnich, nauczycieli, dyrekcję do wzięcia udziału w Dniach Otwartych. Tegoroczne spotkanie zostało zaplanowane w formie zarówno stacjonarnej, jak i wirtualnej. Jednak ze względu na pandemię szczegółowy program wydarzenia będzie dostępny od 1 marca na stronie internetowej: wirtualna.pg.edu.pl.