ZOBACZ RELACJĘ WIDEO:
Gdzie i kiedy działa informacja?
Specjalny punkt informacyjny w Bibliotece Przeróbka, przy ul. Krynicznej 20, rozpoczął działalność w środę, 8 stycznia. W tym czasie do soboty, 11 stycznia, odwiedziło go kilkadziesiąt osób. Funkcjonowanie punktu informacyjnego zaplanowano do środy, 15 stycznia, jednak jeśli będzie taka potrzeba, będzie działał przez kolejne dni.
Punkt informacyjny działa w godzinach pracy biblioteki, tj. od 10.00 do 18.00.
- Wszystkim mieszkańcom, którzy zastanawiają się, jak po zamknięciu Mostu Siennickiego poruszać się zastępczą komunikacją miejską, jak do tych dzielnic dojechać i jak wyjechać, właśnie tutaj służymy radą i pomocą. Zachęcamy mieszkańców do tego, żeby przychodzić, zadawać pytania, ale także dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Wszystkie pomysły i uwagi przekażemy do odpowiednich instytucji - mówi Patryk Rosiński, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
GPEC: w środę przerwa w dostawie ciepła dla Przeróbki i Stogów
Na miejscu pomocy mieszkańcom udzielają pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku, GZDiZ oraz Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Przedstawiciela tej ostatniej miejskiej jednostki można zapytać np. o harmonogram remontu mostu.
- W ciągu dwóch pierwszych dni funkcjonowania, jeszcze przed zamknięciem Mostu Siennickiego, w naszym punkcie informacyjnym było kilkadziesiąt osób. Mieszkańcy pytali głównie o szczegóły zmian w komunikacji miejskiej, to znaczy: gdzie będą wyznaczone przystanki, którymi liniami autobusów najłatwiej i najszybciej dostać się do centrum miasta - tłumaczy Patryk Rosiński.
W biblioteczny punkcie informacyjnym każdy może otrzymać też ulotki i kolorowe mapy - małe i większe - które w czytelny sposób pokazują zmiany w funkcjonowaniu komunikacji po zamknięciu Mostu Siennickiego.
Patryk Rosiński zachęca też do lektury portalu gdansk.pl, gdzie można znaleźć m.in. artykuł poświęcony najczęściej zadawanym pytaniom po zamknięciu mostu Siennickiego.