Puchar Polski dla gdańskich unihokeistek. JohnnyBros Olimpia Osowa wygrywa w Katowicach

W Katowicach w dniach 9-10 września odbywał się turniej Pucharu Polski w unihokeju kobiet. Znakomicie spisał się pierwszy zespół JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk, który po zwycięstwie w wielkim finale nad AZS AGH Kraków 3:1, sięgnął po główne trofeum.
10.09.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kilkanaście zawodniczek pozuje do wspólnego zdjęcia, u doły trzymają czerwoną flagę z logo Gdańska
JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk z flagą miasta
fot. materiały klubu

Kolejny sukces gdańskiego unihokeja

W turnieju finałowym Pucharu Polski brały udział dwie drużyny JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk. Pierwszy zespół to aktualny mistrz Polski, drugi zespół to młode dziewczyny, w większości juniorki, który w ligowych rozgrywkach sięgnęły sensacyjnie po srebrny medal. 

W Katowicach oba gdańskie zespoły zmierzyły się już pierwszego dnia zawodów. Mistrzynie Polski pokonały młodsze klubowe koleżanki 6:0. Potem mistrzynie wygrały jeszcze z SUS Travel Jedynka Trzebiatów 4:1 oraz UKS Bankówka Zielonka 1:0. W niedzielę w wielkim finale rywalem JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk I był AZS AGH Kraków. Po bardzo emocjonującym meczu gdańszczanki wygrały 3:1 i sięgnęły po kolejne trofeum w historii klubu Olimpia Osowa Gdańsk.

Kilkanaście zawodniczek i ich trenerzy ze złotymi medalami za zdobycie Pucharu Polski
Gdańszczanki i ich trenerzy ze złotymi medalami za zdobycie Pucharu Polski
fot. materiały klubu

JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk I: Patrycja Bernacka, Julia Przewłocka, Hanna Samson, Maja Pankowska, Paulina Bartoszewicz, Wiktoria Targońska, Katarzyna Pawłowska, Anna Borkowska, Martyna Grądzka, Weronika Grądzka, Wiktoria Kowalewska, Jagoda Wieczorek, Ewelina Nowaczyk, Kinga Stein, oraz Marta Bieniasz-Krzywiec.

Trenerzy: Paweł Ludwichowski i Piotr Ludwichowski

MVP turnieju: Hanna Samson. W zespole All Stars ze zwycięskiej drużyny znalazły się jeszcze Anna Borkowska i Wiktoria Targońska.

Mistrz i wicemistrz z Gdańska

Przypomnijmy, że na początku czerwca 2023 roku rozgrywany był finał mistrzostw Polski sezonu 2022/2023. W finale do trzech zwycięstw zmierzyły się dwa zespoły jednego klubu: JohnnyBros Olimpii Osowa Gdańsk! To pierwszy taki przypadek w historii kobiecego unihokeja w Polsce. Lepsza była pierwsza drużyna, która wygrała rywalizację 3-0. To jedenasty tytuł gdańszczanek w historii!

Złoto i srebro dla gdańskiego klubu. Pierwszy zespół JohnnyBros Olimpia Osowa mistrzem Polski

Rondo klubu Olimpia Osowa

Przypominamy także, że klub Olimpia Osowa w 2022 roku świętował 70-lecie działalności. W związku z tak zacnym jubileuszem, Rada Dzielnicy Osowa zwróciła się do Rady Miasta Gdańska z prośbą o uhonorowanie klubu poprzez nadanie imienia jednemu z rond w ciągu ul. Wodnika - jednej z głównych osowskich arterii komunikacyjnych. Radni miasta przychylili się tej propozycji.

Jubileusz 70-lecia klubu Olimpia Osowa. Jaki był gdański klub, jaki jest i będzie

W sobotę, 2 września, na skrzyżowaniu ul. Wodnika z ul. Junony odbyło się uroczyste odsłonięcie nazwy “Rondo Olimpii Osowa”. W wydarzeniu uczestniczyła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, posłanka Małgorzata Chmiel, radni miejscy Jan Perucki i Karol Ważny oraz Bartosz Stefański przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Osowa oraz Robert Brzeziński - prezes zarządu klubu Olimpia Osowa. 

Osowa od 50 lat dzielnicą Gdańska. Wspólne zdjęcie mieszkańców, tort i rondo klubu Olimpia

 

TV

Majówka z odnowioną Twierdzą Wisłoujście rozpoczęta. Koszary Napoleońskie otwarte