• Start
  • Wiadomości
  • Przedłuż swojemu dziecku pakiet na bezpłatne przejazdy autobusami i tramwajami

Przedłuż swojemu dziecku pakiet na bezpłatne przejazdy autobusami i tramwajami

Koniec września to czas, kiedy rodzice dzieci korzystających z pakietu bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Gdańsku, powinni pomyśleć o jego przedłużeniu. Przed złożeniem wniosku warto sprawdzić, czy legitymacja szkolna dziecka ma ważną pieczątkę, a Karty Mieszkańca rodzica i dziecka są aktywne. Formalności związanych z przedłużeniem pakietu można dopełnić osobiście w Centrum Obsługi przy al. Grunwaldzkiej 148 lub online na stronie www.jestemzgdanska.pl.
21.09.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Bezpltanakomunikacja
Wniosek można złożyć online ale również osobiście w Centrum Obsługi przy al. Grunwaldzkiej 148. Wówczas należy zabrać ze sobą aktualną legitymację szkolną i zdjęcie dziecka, zgodne z wymaganiami obowiązującymi fotografie do dowodu osobistego
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Brzeźno i Ujeścisko-Łostowice - dwa nowe baseny powstaną w gdańskich dzielnicach

Zanim rozpocznie się składanie wniosku, należy sprawdzić czy nasze Karty mają aktywny pakiet mieszkańca 2022. Pakiet kosztuje 1 zł i pozwala nie tylko na korzystanie z bezpłatnych przejazdów, ale zapewnia również szereg innych udogodnień.

Jak dodać pakiet bezpłatnych przejazdów 2022/2023?

Wniosek można złożyć online, dzięki czemu uniknie się potencjalnych kolejek w punkcie obsługi w okresie wpływania zwiększonej liczby wniosków. Wystarczy zalogować się do swojego konta na www.jestemzgdanska.pl, dodać pakiet bezpłatnych przejazdów 2022/2023 oraz zdjęcie dziecka i poczekać na informację potwierdzającą rozpatrzenie wniosku.

Lokale przy ul. Niecałej 9 w Gdańsku z dopłatą do czynszu - nabór wniosków do 30 września

Wniosek można złożyć również osobiście w Centrum Obsługi przy al. Grunwaldzkiej 148 (czynne od pon. do pt. od 8:00 do 18:00). Wówczas należy zabrać ze sobą uaktualnioną legitymację szkolną (z pieczątką ważności do 30 września 2023) oraz zdjęcie dziecka, zgodne z wymaganiami obowiązującymi fotografie do dowodu osobistego. Wizyta w Centrum Obsługi jest możliwa tylko po uprzednim zarezerwowaniu terminu na www.gdansk.pl/rezerwacja lub telefonicznie pod numerem +48 58 300 06 59 (infolinia czynna od 09:00 - 17:00 od pon. do pt.).

Szczegółowe informacje oraz instrukcje postępowania zawarte są na www.jestemzgdanska.pl.TV

Z optymizmem w rok 2024 - X Metropolitalne Spotkanie Noworoczne