Brzeźno i Ujeścisko-Łostowice - dwa nowe baseny powstaną w gdańskich dzielnicach

Na mapie Gdańska w najbliższych latach pojawią się kolejne dwa baseny. Właśnie podpisano umowy na ich zaprojektowanie. Pływalnie powstaną w Brzeźnie i w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice.
( 20.09.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Basen w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice planowany jest w pobliżu projektowanego lodowiska, w okolicy pętli tramwajowej
mat. TBiARCHITEKCI Sp. z o. o.

Sprzedaż karnetów i biletów na pływalnie Gdańskiego Ośrodka Sportu

Basen w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice powstanie w okolicy pętli tramwajowej, planowany jest w pobliżu projektowanego tam lodowiska. Pływalnia będzie jednym z elementów kompleksu sportowego, który w przyszłości ma powstać na Ujeścisku, a dla którego opracowano już koncepcję. Obecnie w trakcie fazy projektowej jest lodowisko wraz z zapleczem i trybunami.

W ramach projektu ma powstać hala z basenem na 25 metrów z podziałem na strefę pływacką i rekreacyjną oraz brodzikiem, jacuzzi i sauną. Budynek będzie miał dwie kondygnacje. Prace projektowe mają potrwać około 16 miesięcy od daty podpisania umowy. Koszt projektu to 260 tys. złotych. Wykona go biuro TBiARCHITEKCI Sp. z o. o.

Podpisano także umowę na sporządzenie projektu budowy basenu w rejonie ul. Sybiraków i ul. Krasickiego. Projekt ma uwzględnić budowę 25 metrowego basenu z podziałem na strefę pływacką i rekreacyjną. Oczywiście zaprojektowane zostaną również szatnie i całe niezbędne zaplecze wraz z zagospodarowaniem terenu wokół. Opracowanie projektu potrwa  ok. 16 miesięcy. Wykona go biuro APA ARCHES Sp. z o.o. Sp.k. za ok. 474 tys. złotych.