• Start
  • Wiadomości
  • Projekt „Wakacyjny Staż” wystartował. Zapraszamy firmy, organizacje pozarządowe i inne instytucje

Projekt „Wakacyjny Staż” wystartował. Zapraszamy firmy, organizacje pozarządowe i inne instytucje

Ruszyła kolejna edycja projektu płatnych staży dla studentów i absolwentów uczelni wyższych w okresie letnim. Obecnie trwa pierwszy etap projektu, czyli nabór fundatorów staży, który zakończy się 23 marca. W ubiegłym roku pracodawcy zgłosili 376 miejsc stażowych, na które aplikowało blisko 1400 kandydatów!
( Publikacja: 14.03.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Gala finałowa podsumowująca XV edycję Wakacyjnego Stażu w 2017 r

Fundatorami staży mogą być firmy, organizacje pozarządowe i inne instytucje, które zobowiążą się do przyjęcia stażysty na co najmniej miesiąc w okresie lipiec - wrzesień 2018 roku oraz do wypłaty stażyście wynagrodzenia w kwocie minimalnej 1400 zł brutto za miesiąc stażu.

W ramach projektu studenci oraz absolwenci uczelni mają możliwość zdobycia praktycznych umiejętności i doświadczenia, a także pozyskania kontaktów zawodowych. Zwycięzcy będą realizować staże w firmach, działających w różnorodnych branżach i obszarach.

Tegoroczna edycja „Wakacyjnego Stażu” obejmuje kilka etapów:

  • w marcu trwa nabór fundatorów staży
  • od drugiego tygodnia kwietnia przyjmowane będą zgłoszenia uczestników na stronie projektu www.wakacyjnystaz.pl
  • w maju i czerwcu firmy przeprowadzą rekrutacje kandydatów.

Firmy zainteresowane udziałem w „Wakacyjnym Stażu 2018” zapraszamy do wypełnienia i przesłania deklaracji uczestnictwa w projekcie wraz z logo firmy w wersji elektronicznej do dnia 23 marca 2018 r. na adres: wakacyjny.staz@gdansk.gda.pl z dopiskiem „Wakacyjny Staż 2018 – deklaracja uczestnictwa”.

Fundatorzy staży proszeni są o samodzielne wypełnienie „Oferty stażu” na stronie projektu, w terminie najpóźniej do dnia 31 marca 2018 r.

Projekt „Wakacyjny Staż 2018” organizowany jest przez Miasto Gdańsk we współpracy z przedsiębiorcami, którzy poszukują stażystów i zainteresowani są ufundowaniem miejsc stażowych dla uczestników projektu. W tym roku odbywa się już szesnasta edycja programu. W ubiegłym roku zarejestrowano 1383 zgłoszeń uczestników na 376 miejsc stażowych, przygotowanych przez 93 fundatorów. Blisko połowa ankietowanych laureatów otrzymała oferty pracy po zakończeniu staży.