• Start
  • Wiadomości
  • Pracuj z nami/Працюйте з нами. GAiT zaprasza Ukraińców

Pracuj z nami/Працюйте з нами. GAiT zaprasza za stery pojazdów sąsiadów z Ukrainy

Dymitr Grzebieniowski oraz Oksana i Andrii Horaichuk w załodze GAiT pracują już od kilku lat, pochodzą z Ukrainy. Pan Dymitr jest kierowcą autobusu, małżonkowie Oksana i Andrii - motorniczymi. Teraz, w imieniu Gdańskich Autobusów i Tramwajów, za stery pojazdów GAiT zapraszają swoich rodaków, którzy w wojennej zawierusze znaleźli schronienie w naszym mieście i regionie.
( 01.06.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Małżeńska para motorniczych Andrii i Oksana Horaichuk oraz Dymitr Grzebieniowski - kierowca autobusu, zapraszają rodaków do pracy w GAiT
Małżeńska para motorniczych Andrii i Oksana Horaichuk oraz Dymitr Grzebieniowski - kierowca autobusu, zapraszają rodaków do pracy w GAiT
Fot. Mat. GAiT

Ukraińcy zaproszeni za stery autobusów i tramwajów w Gdańsku

- Zdajemy sobie sprawę, w jak trudnej sytuacji znajdują się obecnie nasi sąsiedzi w Ukrainie. Jak bardzo niekomfortowe, mimo empatycznej postawy Polaków, jest ich aktualne położenie. Nie z własnej woli, zmuszeni są odnaleźć się w nowej rzeczywistości, z dala od bliskich, pozbawieni swojego dotychczasowego życia - mówi Maciej Lisicki prezes Gdańskich Autobusów i Tramwajów. - Dlatego kierujemy do naszych sąsiadów mieszkających obecnie nie tylko w Gdańsku, ale także w innych rejonach Polski, zaproszenie do dołączenia do załogi GAiT. Wydaje nam się, że to właściwy moment. Nasi goście zaczynają już układać sobie życie na nowo, m.in. tu w Gdańsku. Jako, że oferujemy stałą, a nie sezonową, pracę, zależy nam by decyzja o podjęciu współpracy z nami była przemyślana. A na tą składa się przecież wiele aspektów i życiowych decyzji, co wymaga czasu - dodaje prezes GAiT.

Jak zdobyć uprawnienia kierowcy / motorniczego?

Zaproszenie do współpracy GAiT kieruje zarówno do osób posiadających uprawnienia do prowadzenia pojazdów komunikacji miejskiej, jak i do tych, które jeszcze ich nie mają. Niezbędne uprawnienia można będzie zdobyć na przygotowanych przez GAiT bezpłatnych kursach.

"Pracuj z nami 50 +". GAiT zaprasza za stery gdańskich autobusów

Na stronie internetowej Gdańskich Autobusów i Tramwajów uruchomiona została specjalna podstrona Pracuj z nami / Працюйте з нами, na której znajdują się wszystkie niezbędne informacje w języku ukraińskim dla osób zainteresowanych pracą za sterami pojazdów GAiT. Dystrybuowane będą także ulotki informacyjne w języku ukraińskim, a na przystankach pojawią się plakaty.

W spółce Gdańskie Autobusy i Tramwaje za sterami pojazdów pracuje obecnie sześć osób pochodzących z Ukrainy.

Posłuchaj historii ambasadorów kampanii Pracuj z nami/Працюйте з нами - pani Oksany oraz panów Dymitra i Andria.

W Gdańsku po ukraińsku. Biblioteka dla uchodźców przy Grunwaldzkiej 5