• Start
  • Wiadomości
  • Pozytywka dla pozytywnej. Dzień dobry TVN nagrodziło Patrycję Krzymińską

Pozytywka dla pozytywnej kobiety. Dzień dobry TVN nagrodziło Patrycję Krzymińską

W piątkowy poranek, 22 lutego, Patrycja Krzymińska pomysłodawczyni „ostatniej puszki Pawła Adamowicza” otrzymała nagrodę od redakcji programu Dzień Dobry TVN. Drewniana pozytywka to wyraz uznania dla kobiety za jej działania prospołeczne. Nagrodę wręczył Filip Chajzer.
23.02.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Wyjątkowa statuetka dla wyjątkowej kobiety. Nz. Patrycja Krzymińska z córką oraz Filip Chajzer
Wyjątkowa statuetka dla wyjątkowej kobiety. Nz. Patrycja Krzymińska z córką oraz Filip Chajzer
fot. gdansk.pl


Jest drewniana, ma złote zdobienia i jak przystało na prawdziwą pozytywkę, rozbrzmiewa z niej melodia. Melodia nieprzypadkowa, bo brzmiąca identycznie jak ta, która rozpoczyna program Dzień Dobry TVN. Choć walory estetyczne tej pozytywki są miłe dla oka, nie jej wygląd jest najważniejszy. Pozytywki to statuetki wręczane od 2017 roku przez redakcję programu Dzień Dobry TVN. Dedykowane są ludziom, którzy swoimi działaniami wspierają, pomagają, robią coś wyjątkowego. Taką osobą bez wątpienia jest Patrycja Krzymińska. Cała Polska poznała tę gdańszczankę dzięki akcji „ostatnia puszka Pawła Adamowicza”. Udało się wtedy zrobić coś niewyobrażalnego – zebrano 16 milionów złotych. Patrycja Krzymińska usłyszała już wiele ciepłych słów będących dowodem uznania dla jej inicjatywy. W obliczu tragedii jaką stało się zamordowanie  Prezydenta Gdańska, mówiło się, że ta pomysłowa krawcowa pozszywała ludzkie serca.

- To jest dla mnie gigantyczny zaszczyt, że akurat ja, osobiście mogę wręczyć tę nagrodę pani Patrycji, bo to co zrobiła, jest nieprawdopodobne – mówił Filip Chajzer, prezenter stacji telewizyjnej TVN. - Ja od wielu lat prowadzę różnego typu zbiórki i jeszcze nigdy, mimo moich zasięgów, a wydaje mi się, że są na skalę polską całkiem spore, nie udało mi się osiągnąć takiego wyniku... 16 mln złotych! To było nam wtedy bardzo potrzebne. Tego wieczoru, i w tych dniach, kiedy byliśmy strasznie pogubieni, potrzebowaliśmy czegoś, czego się złapiemy i to właśnie była akcja pani Patrycji.

Pozytywka dla Patrycji Krzymińskiej from GdanskPL on Vimeo.

Pozytywka została wręczona na Długim Targu podczas tzw. „wejścia na żywo”. Pani Patrycji towarzyszyła córka i wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Bardzo dziękuję za wszystkie miłe słowa, ale przypominam, że jestem tylko przedstawicielką 260 tysięcy osób, które wzięły udział w tej zbiórce – mówiła Patrycja Krzymińska. 


Selfie na pamiątkę musi być!
Selfie na pamiątkę musi być!
fot. gdansk.pl


Pomaganie na wielką skalę rozpoczęło się od „ostatniej puszki Pawła Adamowicza”, ale pani Patrycja od lat angażuje się w zbiórki na rzecz potrzebujących. Jej kolejnym „dużym pomysłem” była zbiórka dla Europejskiego Centrum Solidarności. W oczach ludzi Patrycja Krzymińska stała się specjalistką od zbiórek. Zasłużyła na ten tytuł, bo jej kolejne działania pokazują, że nie spoczęła na laurach. Kontynuuje swoje dzieło, które może być realizowane dzięki pomocy empatycznych ludzi. Patrycja Krzymińska została administratorem otwartej grupy na Facebooku „Orkiestra Pana Prezydenta”. W tym miejscu odbywać się będą regularne zbiórki pieniędzy dla osób potrzebujących. Wyłanianie tychże osób obywa się poprzez losowanie.

- Aktualnie, do niedzieli, zbieramy pieniążki dla Olka – dodaje Patrycja Krzymińska. - W niedzielę losujemy kolejną osobę.


Pozytywki to wyróżnienie dla tych, którzy umieją się dzielić. Czym? Na pewno pozytywną energią, niesieniem pomocy, pasją i sercem.
Statuetka, którą otrzymała Patrycja Krzymińska jest w kształcie kuli ziemskiej, bo jak czytamy na stronie Dzień Dobry TVN: „to dzięki pozytywnym ludziom świat kręci się w dobrą stronę!”.
www. gdansk.pl