• Start
  • Wiadomości
  • Polsat Plus Arena Gdańsk. Stadion już z nazwą nowego sponsora

Polsat Plus Arena Gdańsk. Teraz ten napis na stadionie widać nawet w środku nocy

Zakończyły się prace nad montażem wielkiego napisu na zewnętrznych ścianach stadionu w Letnicy. Nazwa “Polsat Plus Arena Gdańsk” jest wykonana z białych liter niemal 5-metrowej wysokości, w nocy podświetlanych również na biało. Pierwotnie wszystko miało być gotowe przed 20 listopada, termin trzeba było jednak przesunąć. Z jakiego powodu? 
30.11.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zrobione w ciemności zdjęcie. Widać kontury stadionu i świecący w ciemności na biało napis Polsat Plus Arena Gdańsk
Napisy są dwa, umieszczono je z obu stron stadionu. Mają po 48 metrów długości, największa z liter jest wysoka na 5 metrów. Umowa sponsorska została podpisana 21 maja 2021 roku. Napisy będą widnieć na stadionie co najmniej do końca grudnia 2026 roku
Piotr Wittman/www.gdansk.pl

Polsat Plus - nowy sponsor na gdańskim stadionie

Specjalistyczny samobieżny dźwig z wysokim ramieniem przyjechał pod stadion w Letnicy w poniedziałek, 14 listopada. Roboty było dużo, ale wydawało się, że jesienna, ciepła pogoda pozwoli załatwić wszystko w kilka dni. Jeden i drugi napis są identyczne pod każdym względem, składają oba się z 21 liter. Są identyczne w brzmieniu. Polsat Plus to nazwa sponsora stadionu, który podpisał kontrakt na 17 mln zł. Oba napisy są naprawdę wielkie: długie na 48 metrów. Będą wisieć po obu stronach stadionu do końca grudnia 2026 roku.

Oba napisy na stadionie już świecą

Prace przeciągnęły się o 10 dni, ponieważ 18 listopada przyszło pierwsze - wyjątkowo wczesne - uderzenie zimy. Pojawiło się dużo śniegu, powiewy wiatru, spadła temperatura powietrza. Zrobiło się ślisko. Prace na wysokości i bez tego nie są bezpieczne. Wolniejsze tempo stało się koniecznością. 

Najpierw trzeba było zawiesić litery, potem podłączyć je do prądu. 

Polsat Plus Arena Gdańsk - taki był początek montażu napisu

Montaż napisów zakończył się w środę, 30 listopada.

- Teraz wszystko udało się doprowadzić do pomyślnego finału - mówi Paweł Buczyński, prezes Polsat Plus Arena Gdańsk. - Napisy są dobrze widoczne nawet z daleka. 


TAK MONTOWANO NAPISY - NASZA FOTOGALERIA

Stadion w Letnicy znany w całej Europie

Stadion w Gdańsku został wybudowany w 2011 roku, w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. Inwestycja kosztowała 863 mln zł. Na widowni może zasiąść ponad 41 600 osób. Właścicielem jest należąca do miasta Gdańsk spółka Arena Gdańsk. Na stadionie rozgrywane są mecze reprezentacji Polski oraz ligowe spotkania Lechii Gdańsk, organizowane są też koncerty muzyczne, konferencje, imprezy charytatywne. Gdański stadion uznawany jest za jeden z najpiękniejszych i najlepszych tego typu obiektów w Europie. W maju 2021 roku rozegrano finał Ligi Europy, w którym hiszpański CF Villarreal sensacyjnie pokonał w rzutach karnych faworyzowany Manchester United.

 

TV

Obrona Westerplatte – pierwsze starcie II wojny. Rozmowa z dr. Janem Szkudlińskim