• Start
  • Wiadomości
  • Polsat Plus Arena Gdańsk - dwa wielkie napisy montowane są na stadionie w Letnicy

Polsat Plus Arena Gdańsk. Sześć dni potrwa montaż dwóch wielkich napisów na stadionie

Oba napisy są naprawdę wielkie: długie na 48 metrów, przy czym największa litera ma 5 metrów wysokości. Ich treść: “Polsat Plus Arena Gdańsk”. To nazwa i logo sponsora tytularnego stadionu w Letnicy, którego poznaliśmy w maju zeszłego roku. Trochę potrwało zanim udało się zaprojektować i wykonać napisy, które są tego potwierdzeniem. Właśnie rozpoczął się ich montaż.
14.11.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Litery są naprawdę wielkie, bez dźwigu i specjalistycznej ekipy ani rusz. Montaż obu napisów potrwa w sumie sześć dni
Litery są naprawdę wielkie, bez dźwigu i specjalistycznej ekipy ani rusz. Montaż obu napisów potrwa w sumie sześć dni
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Najpierw napisy, potem podświetlenie

Ekipa montażowa zajechała pod stadion w Letnicy w poniedziałek, 14 listopada. Specjalistyczna ekipa z wysokim dźwigiem. Jeden i drugi napis są identyczne, składają się z 21 liter. Są identyczne w brzmieniu. Zostaną zamontowane po przeciwległych stronach stadionu.

- Na montaż jednego napisu firma ma trzy dni, tyle samo na drugi - mówi Paweł Buczyński, prezes Polsat Plus Arena Gdańsk. - Tydzień później oba powinny być już wyposażone w podświetlenie. Umowa na obecność napisów na stadionie obowiązuje do końca grudnia 2026 roku. 

10 lat gdańskiego stadionu w Letnicy. ZOBACZ historię obiektu na zdjęciach

Obiekt znany w całej Europie

Stadion w Gdańsku został wybudowany w 2011 roku, w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. Inwestycja kosztowała 863 mln zł. Na widowni może zasiąść ponad 41 600 osób. Właścicielem jest należąca do miasta Gdańsk spółka Arena Gdańsk. Na stadionie rozgrywane są mecze reprezentacji Polski oraz ligowe spotkania Lechii Gdańsk, organizowane są też koncerty muzyczne, konferencje, imprezy charytatywne. Gdański stadion uznawany jest za jeden z najpiękniejszych i najlepszych tego typu obiektów w Europie. W maju 2021 roku rozegrano finał Ligi Europy, w którym hiszpański CF Villarreal sensacyjnie pokonał w rzutach karnych faworyzowany Manchester United. 

Niesamowity mecz w Gdańsku z fenomenalnymi rzutami karnymi. Villarreal z pucharem Ligi Europy

Stadion wpisany w strategię

Nowa umowa sponsorska podpisana została 21 maja 2021 roku. Wartość kontraktu to blisko 17 mln zł.

- Jesteśmy polską firmą i obecność naszych dwóch głównych marek Polsatu i Plusa w nazwie pięknego, bursztynowego Stadionu Gdańsk, rozpoznawalnego w całej Polsce, jest świetnym sposobem na ich promocję - mówił  mówi Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, operatora sieci Plus. - Nasza oferta to najlepsza rozrywka i możliwości dostępu do niej w dowolnym czasie, miejscu i na dowolnym urządzeniu. Zapewniamy usługi i produkty dla każdego i wszędzie. I Stadion Gdańsk świetnie wpisuje się w naszą strategię zapewnienia milionom widzów i klientów najlepszych treści, usług i produktów - łącząc możliwość doświadczania sportu, muzyki czy wielkich wydarzeń na żywo na stadionie, jak i w internecie czy telewizji.

NASZA FOTOGALERIA:

 

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów