• Start
  • Wiadomości
  • Podpisano umowę na przebudowę ul. Budowlanych. Początek prac w październiku

Podpisano umowę na przebudowę ul. Budowlanych. Początek prac w październiku

Rusza kolejna ważna inwestycja drogowa w Gdańsku - właśnie podpisano umowę na przebudowę ulicy Budowlanych. Będzie ona realizowana na odcinku od przystanku PKM Matarnia do skrzyżowania z ulicą Nowatorów. Prace zakończą się we wrześniu 2023 roku.
( 01.09.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ulica Budowlanych przejdzie remont. Nz. widok przed rozpoczęciem realizacji inwestycji
Ulica Budowlanych przejdzie remont. Nz. widok przed rozpoczęciem realizacji inwestycji
mat. DRMG

Łostowice. Ulica Starogardzka już przejezdna w dwóch kierunkach

Ulica Budowlanych zostanie rozbudowana na odcinku od ulicy Nowatorów do przystanku PKM Matarnia. Droga będzie poszerzona na fragmencie liczącym około 1,5 km. Po zakończeniu budowy w kierunku przystanku PKM, kierowcy będą poruszać się po jednym pasie, natomiast w kierunku Nowatorów wybudowane zostaną dwa pasy jezdni. Powstanie także nowy chodnik z dopuszczeniem ruchu rowerowego.

Dodatkowo ulica zyska nowe oświetlenie, sygnalizację świetlną oraz kanalizację deszczową. Przebudowane również zostaną sieci podziemne.

Prace potrwają nieco ponad rok

Umowę na przebudowę podpisano z Firmą Budowlano-Drogową MTM SA. Koszt prac wyniesie niecałe 30 mln złotych. Realizacja inwestycji potrwa 13 miesięcy - do września 2023 r. W najbliższym czasie wykonawca będzie organizował zaplecze budowy i zamawiane będę pierwsze materiały, niezbędne do rozpoczęcia robót. Ponadto powstać musi projekt tymczasowej organizacji ruchu. Początek prac planowany jest na październik 2022 r.

Kolejna inwestycja w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Zadanie będzie realizowane w ramach projektu pn. „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitarnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. W ramach tego programu wybudowano w tym roku m.in. fragment drogi rowerowej od ul. Hucisko do Forum Gdańsk.

Oprac. AO

Zielono-czerwono pod gdańskimi szkołami - nowe pasy na ulicach dla większego bezpieczeństwa