Łostowice. Ulica Starogardzka już przejezdna w dwóch kierunkach

Trwający od lipca remont blisko kilometrowego odcinka ul. Starogardzkiej jest na finiszu. Większość prac została ukończona, dlatego 1 września o godz. 7:00 przywrócona została pełna przejezdność ulicy w dwóch kierunkach. Obecnie odbywają się tam już tylko prace porządkowe.
( 01.09.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Od 1 września na ulicy Starogardzkiej znów obowiązuję ruch dwukierunkowy
Od 1 września na ulicy Starogardzkiej znów obowiązuje ruch dwukierunkowy
mat. GZDiZ

Gruntowny remont ulicy Starogardzkiej Gdański Zarząd Dróg i Zieleni przeprowadzał na mocno wyeksploatowanym blisko kilometrowym odcinku od ul. Nowiny do ul. Pastelowej. Prace rozpoczęły się 4 lipca.

W ciągu dwóch miesięcy udało się naprawić konstrukcję nawierzchni, na której ułożona została nowa warstwa bitumiczna. Wymieniono również nawierzchnię chodnika wraz z krawężnikami. Zastosowano przy tym rozwiązania, ułatwiające odprowadzanie wód opadowych z jezdni i chodnika.

Do wykonania zostały jeszcze tylko prace porządkowe. Nie wpływają one na organizację ruchu, dlatego w czwartek, 1 września, na ul. Starogardzkiej przywrócono stan sprzed remontu. Ulicą można ponownie przejechać w obu kierunkach, tj. w stronę ul. Niepołomickiej oraz w stronę Traktu Św. Wojciecha.

Oprac. AO