Pierwsza inwestycja na Pomorzu spółki CTP. Na obszarze portowym powstaną dwie wielkie hale

Na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego (PCI), w pobliżu największego na Bałtyku terminala głębokowodnego Baltic Hub, powstaje kompleks przemysłowo-magazynowy. Składać się będzie z dwóch hal o powierzchni 117 tysięcy mkw. Inwestorem jest firma CTP. Pierwszy obiekt o powierzchni prawie 37 tys. mkw. zostanie ukończony w IV kwartale tego roku.  
25.07.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Widok z lotu ptaka wielkich magazynów położonych w sąsiedztwie morza
Wizualizacja CTPark Gdańsk Port. Dwie hale powstaną na działce obok terminalu Baltic Hub, do którego zawijają statki z kontenerami z Azji i Pacyfiku, z dostępem do autostrady A1
mat. prasowe CTP

Zielona inwestycja CTP

Na terenie budowy, która rozpoczęła się w marcu tego roku, we wtorek 25 lipca, odbyła się uroczystość symbolicznego montażu pierwszego słupa.  
 
- Myśląc o tej inwestycji mamy też na myśli przyszłe pokolenia i zieloną transformację energetyczną, która wpisuje się w politykę miasta - powiedział Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju. 
 
Dachy obu obiektów, które wybuduje spółka CTP, zostaną bowiem przystosowane do instalacji fotowoltaicznej o mocy 11,6 MWp. Odpowiada to zapotrzebowaniu na energię 2 tysięcy domów mieszkalnych.
- Każdy każdy projekt inwestycyjny cieszy, ale taka inwestycja, jak CTP cieszy szczególnie. Nie jest to teren łatwy, ale jednocześnie wyjątkowy ze względu na swoje usytuowanie, przynajmniej dziś, w obrębie kluczowego węzła transportowego w Europie środkowo-wschodniej - mówił Alan Aleksandrowicz, prezes Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego (GARG), która jest właścicielem PCI. 

Pierwsza inwestycja CTP w Pomorskiem

Bogi Gabrovic, zastępca dyrektora zarządzającego w CTP Polska, podkreśliła, że jest to dla jej firmy przełomowy moment. 
 
- To nasz debiut na Pomorzu. Potencjał biznesowy tej lokalizacji jest ogromny. Do tej pory wybudowaliśmy w Polsce ponad pół miliona metrów kwadratowych kompleksów przemysłowo-logistycznych. W ramach naszej strategii inwestycyjnej przeznaczyliśmy na to 300 milionów euro. Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się państw w Europie pod względem powierzchni przemysłowo-magazynowej - dodała Bogi Gabrovic.

Są już pierwsi najemcy 

CTPark Gdańsk Port jest już częściowo skomercjalizowany. W maju tego roku firma poinformowała, że 25,4 tys. mkw. powierzchni zajmie międzynarodowy deweloper energii odnawialnej, dystrybutor i dostawca usług oraz rozwiązań dla branży energetycznej.
CTP prowadzi równocześnie negocjacje z następnymi podmiotami.

CTP wspiera projekty społeczne

CTP wspiera też inicjatywy o charakterze społecznym. We współpracy z Fundacją Gdańską firma zrewitalizowała tereny przy Drodze do Wolności.
 
ZOBACZ FILM Z UROCZYSTOŚCI Z TERENU INWESTYCJI SPÓŁKI CTP: 
 
 
 
 
Obszar o powierzchni ponad 1,7 tys. m kw., na którym przed laty znajdował się historyczny budynek stołówki Stoczni Gdańskiej, został przekształcony w miejsce wydarzeń kulturalnych i spotkań organizowanych z inicjatywy organizacji pozarządowych. 

W ilu krajach działa CTP?

Spółka prowadzi swoją działalność w 10 krajach: Austrii, Bułgarii, Czechach, Holandii, Niemczech, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji i na Węgrzech.

Prezydent Dulkiewicz w Baltic Hub: nowy terminal, wielkie możliwości

Firma jest właścicielem, zarządcą oraz deweloperem nieruchomości logistycznych i przemysłowych o łącznej powierzchni prawie 11 mln m kw
 
CTP należy do Holendra Remona Vosa, a akcje spółki są notowane na giełdzie holenderskiej. 

 

TV

Święto Wolności i Praw Obywatelskich. Dziękujemy że byliście z nami