Inwestycja przy lotnisku. Klima-Therm buduje europejskie centrum logistyczne

Grupa Klima-Therm, europejski dostawca systemów klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i grzewczych buduje nową siedzibę w sąsiedztwie Portu Lotniczego Gdańsk. Będzie to główne europejskie centrum magazynowo-logistyczne firmy.
10.07.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
wizualizacja inwestycji
Kompleks "Azymutalna" - nowa siedziba Grupy Klima-Therm powstaje na gdańskiej Matarni
Mat. Klima-Therm

O inwestycji “Azymutalna”

“Azymutalna” - bo tak ma się nazywać kompleks budynków Grupy Klima-Therm wznoszonych przy ul. Azymutalnej na Matarni, będzie nie tylko nową siedzibą Grupy Klima-Therm w Gdańsku, ale także głównym centrum magazynowo-logistycznym firmy w obrębie całej Europy.

Inwestycja mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy. Obejmuje budynek biurowy, zaplecze szkoleniowo-badawcze oraz halę magazynową z 50-cioma dokami przeładunkowymi. Powierzchnia użytkowa wyniesie łącznie blisko 30 tys. mkw.

W pięciokondygnacyjnym budynku biurowym o łącznej powierzchni 6,1 tys. mkw. pracować będzie około 200 osób. Sąsiednia hala magazynowa o powierzchni ponad 21 tys. mkw., wyposażona będzie w inteligentny, zautomatyzowany system składowania zwiększający efektywność procesów logistycznych.

 

wizualizacja inwestycji
Pięciokondygnacyjny budynek biurowy będzie miał powierzchnię 6,1 tys. mkw.
Mat. Grupa Klima-Therm

Pomorscy liderzy biznesu poszukiwani. Zgłoś firmę do konkursu o Nagrodę Pomorską „Gryf Gospodarczy 2023”!


Zielony budynek 

Projekt kompleksu “Azymutalna” uwzględnia wymogi budownictwa proekologicznego i certyfikację LEED® - Leadership in Energy and Environmental Design. Certyfikat ten, przyznawany przez amerykańską organizację Green Building Council, ocenia jakość budynków pod kątem zrównoważonego projektowania, zastosowanego procesu budowy i eksploatacji.

Jak zapewnia inwestor, budynki wykonane mają być ze szczególną dbałością o ekologię, a instalacje zostaną zoptymalizowane pod kątem minimalizacji zużycia energii. Pojawi się tu instalacja fotowoltaiczna o mocy 1 MWp, która pokryje roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną. W tym obszarze firma przewiduje też magazynowanie energii elektrycznej oraz zastosowanie pomp ciepła dużej mocy w celu pełnego bilansowania energetycznego budynku.

Za projekt kompleksu AZYMUTALNA odpowiadają dwie pracownie architektoniczne: biuro The Design Group z Warszawy oraz ARPRO Pracownia Projektowa Sp. z o.o. z Gdańska.
wizualizacja budynku
Projekt kompleksu “Azymutalna” uwzględnia wymogi budownictwa proekologicznego
Mat. Klima-Therm

- Nowa inwestycja Azymutalna jest naturalną konsekwencją dynamicznego rozwoju firmy. Znakomita lokalizacja, niebanalna architektura i wysoki standard wykończenia stworzą doskonałe warunki do pracy oraz dynamizacji naszego biznesu - mówi Daniel Jaśkiewicz, właściciel i prezes zarządu Klima-Therm. 

Planowane zakończenie prac budowlanych i oddanie AZYMUTALNEJ do użytku przewiduje się na czwarty kwartał 2024 roku.

Nowe obiekty Grupy Klima-Therm powstają na terenie inwestycyjnym Azymutalna zarządzanym przez Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego.

Prezydent Dulkiewicz w Baltic Hub: nowy terminal, wielkie możliwości

Grupa Klima-Therm

Grupa Klima-Therm działa na rynku od 1996 roku i jest dostawcą systemów klimatyzacyjnych, wentylacyjnych oraz grzewczych w Polsce i Europie. Zajmuje się dystrybucją urządzeń klimatyzacyjnych japońskiej marki FUJITSU, produkuje centrale wentylacyjne KLIMOR, jest właścicielem marki klimatyzatorów i pomp ciepła KAISAI.

W ofercie firmy znajdują się systemy Airstage VRF, systemy wody lodowej czy pompy ciepła dużej mocy jako rozwiązania dedykowane do obiektów wielkopowierzchniowych.

Wśród urządzeń domowych jej flagowymi produktami są klimatyzatory typu split i multi split oraz pompy ciepła typu powietrze - woda.

Rozwiązania dostarczone przez firmę działają w wielu obiektach komercyjnych oraz użyteczności publicznej, w tym m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego czy w gdańskim tunelu pod Martwą Wisłą.

W roku 2022 przychody przedsiębiorstwa wzrosły o 75 proc. w porównaniu z rokiem 2021, osiągając poziom prawie miliarda złotych. Główny wpływ na wyniki miały wzrosty sprzedaży produktów w kraju i coraz odważniejsza ekspansja marki na rynkach europejskich.

 

TV

Zjazd Hanzy, dzień III. Bakalie, muzyka i nowe nabrzeże