• Start
  • Wiadomości
  • Piąta edycja budżetu obywatelskiego przed nami. Łącznie do wydania 14 mln zł

Piąta edycja budżetu obywatelskiego przed nami. Łącznie do wydania 14 mln zł

Już w marcu, przez cały miesiąc będzie można składać propozycje projektów do budżetu obywatelskiego na 2018 rok. Na projekty mieszkańców przeznaczonych jest 14 milionów złotych, w tym 2,8 miliona na projekty ogólnomiejskie i 11,2 miliona na projekty w dzielnicach.
16.02.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

W poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego w Oliwie wybierano między remontem Starego Rynku a opieką nad kotami

Zasady i regulamin obecnej edycji budżetu obywatelskiego nie ulegną większym zmianom. Najważniejsze z nich to: rezygnacja z obowiązku zameldowania mieszkańców, którzy chcą złożyć projekt lub zagłosować (pozostaje natomiast granica 16 lat) i wydłużenie okresu realizacji projektów do dwóch lat.

Cztery edycje budżetu obywatelskiego przyczyniły się do wielu zmian w dzielnicach. Powstało wiele placów zabaw, siłowni czy terenów zielonych. Tego typu inwestycje cieszą się największym zainteresowaniem mieszkańców. 


Głosowanie w 2015: 11 mln zł na Budżet Obywatelski 2016 rozdane!

Budżet Obywatelski 2017 - aż 12,5 mln zł dla gdańszczan!

Głosowanie w 2016 roku: Sprawdź, które projekty zwyciężyły w Budżecie Obywatelskim 2017?


Zainteresowanie mieszkańców działaniami w mieście jest jednak znacznie szersze, ale nie każdy wie, jak złożyć projekt i z czym się to wiąże. Dlatego w tym roku przez cały marzec otwarty będzie Punk Konsultacyjny. 

- Chcemy pokazać mieszkańcom, że złożenie wniosku do budżetu obywatelskiego nie jest trudne - mówi Maciej Kukla z Referatu Komunikacji Społecznej. - To także miejsce, gdzie będzie można porozmawiać o potrzebach dzielnicy czy miasta i uzyskać pomoc czy wiedzę niezbędną do złożenia wniosku. Chcemy by było to Centrum Pomysłów, jak zmienić Gdańsk. 


Budżet Obywatelski: głosuj. Wystarczą dwie minuty, by zmienić jakość Twojej dzielnicy


Centrum Pomysłów będzie działało od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 18.00 i w soboty w godz. 11.00 - 15.00 przy ul. Ogarnej 117/118


HARMONOGRAM BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2018 

Budżet Obywatelski 2018 - harmonogram


Na stronie www.gdansk.pl/budzet-obywatelski można sprawdzić, jakie kwoty zostały przydzielone każdej dzielnicy. 
TV

Wybory samorządowe w Gdańsku 7 kwietnia 2024