Nowy strój służbowy prowadzących gdańskie autobusy i tramwaje

Błękitne koszule z haftem „Gdańskie Autobusy i Tramwaje”, dla panów - granatowe krawaty, dla pań - granatowe apaszki. Zgodnie z zapowiedzią, spółka GAiT wprowadza ujednolicony strój służbowy dla prowadzących pojazdy. W ciągu najbliższego miesiąca wszyscy kierowcy i motorniczowie GAiT wyposażeni zostaną w nowe elementy garderoby.
( Publikacja: 16.05.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Prowadzący pojazdy GAiT w nowych strojach służbowych
Prowadzący pojazdy GAiT w nowych strojach służbowych
fot. GAiT

Nowe elementy stroju służbowego prowadzących pojazdy GAiT to: błękitne koszule z haftem „Gdańskie Autobusy i Tramwaje”, dla panów - granatowe krawaty oraz spinki do krawatów,  dla pań - granatowe apaszki wraz z klamrami do apaszek.

-  Zależy nam na identyfikacji wizualnej prowadzących pojazdy GAiT – mówi prezes spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Maciej Lisicki. - Zdecydowaliśmy się na wariant najbardziej ekonomiczny, czyli wprowadzenie najważniejszych z punktu widzenia identyfikacji i pełnionej funkcji elementów garderoby. Koszula z haftem „Gdańskie Autobusy i Tramwaje”, krawat, apaszka  to elementy najbardziej wyeksponowane i widoczne dla korzystających z komunikacji miejskiej. Co istotne, wprowadzenie ujednoliconych elementów stroju służbowego jest ważne nie tylko z punktu widzenia pasażera, ale także samych prowadzących pojazdy. Identyfikacja wizualna kierowcy, czy motorniczego przywodzi skojarzenie osoby będącej „na służbie”, co przekłada się na większy respekt do prowadzących i ich bezpieczeństwo. Mamy nadzieję, że nowy ujednolicony wizerunek prowadzących pojazdy GAiT spotka się z pozytywnym odbiorem naszych pasażerów – dodaje prezes GAiT.

W ciągu najbliższych dni rozpocznie się wydawanie nowych elementów garderoby prowadzącym pojazdy.