
Remont elewacji i zagospodarowanie przestrzeni przyszłego centrum podniosą estetykę wnętrza kwartału ulic Na Zaspę, Rybołowców i Wolności. Będzie też impulsem do dalszej estetyzacji Nowego Portu rękami jego mieszkańców w prywatnych jak i wspólnych przestrzeniach. Inwestycja jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców zgłaszane w trwającym procesie rewitalizacji.
Przestrzeń przepompowni ma być zaprojektowana w taki sposób, aby odpowiadała na codzienne potrzeby mieszkańców dzielnicy, czyli:
- umożliwiała korzystanie z oferty kulturalnej,
- z aktywnych form spędzania wolnego czasu
- i pracy terapeutycznej.
Zagospodarowana, estetyczna przestrzeń ma stać się miejscem spotkań i relaksu okolicznych mieszkańców w różnym wieku.
Nowy Port. Zaniedbany dom zamienią w cacko. WIZUALIZACJE

Przepompownia w Nowym Porcie
Obiekt powstał w 1902 roku jako przepompownia ścieków Neufahrwasser. W ramach projektu opracowany zostanie program prac konserwatorskich i przeprowadzona zostanie inwentaryzacja wraz z ekspertyzą techniczną.
Dokumentacja obejmie również projekt adaptacji wnętrz. Prace projektowe mają potrwać niecałe 14 miesięcy od daty podpisania umowy. Przetarg zostanie ogłoszony w pierwszym tygodniu czerwca.
Inwestycja planowana jest do realizacji w ramach Programu Rewitalizacji.
Gmina Miasta Gdańska dąży do pozyskania środków na ten cel ze środków unijnych – Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego - Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027.
Obecnie DRMG koordynuje prace projektowe dwóch innych Centrów Aktywności Lokalnej – na Wyspie Sobieszewskiej i w Osowej.
Osowa. Przy ul. Jednorożca powstanie Centrum Aktywności Lokalnej z biblioteką