Nie żyje Krzysztof Koczurowski, założyciel PBS

W środę, 15 marca, zmarł nagle Krzysztof Koczurowski, założyciel i wieloletni prezes PBS, polskiej agencji badawczej. Miał 76 lat.
16.03.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Czarno-białe zdjęcie: twarz starszego siwego mężczyzny z zaciśniętymi dłońmi opartymi o policzki
Krzysztof Koczurowski
fot. pbs.pl

Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu wczorajszym (15 marca - red.) w wieku 76 lat nagle odszedł Krzysztof Koczurowski, założyciel PBS, wieloletni Prezes naszej firmy, twórca jej największych sukcesów. Wychowawca wielu pokoleń badaczy. Ważna postać polskiego środowiska badawczego. Zawsze energiczny i uśmiechnięty. Pełen pomysłów. Dla wielu z nas mentor i przyjaciel.

- czytamy na stronie sopockiej firmy PBS.

Krzysztof Koczurowski był z wykształcenia prawnikiem, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Uniwersytetu Gdańskiego (stracił pracę po wprowadzeniu stanu wojennego). W 1990 roku założył Pracownię Badań Społecznych z siedzibą w Sopocie, był jej prezesem do końca 2016 roku. 

Nagle zmarł mój bliski Przyjaciel, Kuzyn i kolega akademicki Krzysztof Koczurowski. Był człowiekiem wszechstronnie uzdolnionym, pracowitym, obdarzonym poczuciem humoru i życzliwym ludziom. Założył renomowaną sopocką Pracownię Badań Społecznych, wspierał kulturę i sport. Sam był świetnym tenisistą. Prowadziliśmy codzienne rozmowy telefoniczne i często spotykaliśmy się. Będzie mi go bardzo brakowało...

- napisał o zmarłym na swoim profilu na FB Roman Wieruszewski, pracownik Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji oraz emerytowany profesor Instytutu Nauk Prawnych PAN.

 

TV

Święto Wolności i Praw Obywatelskich. Dziękujemy że byliście z nami